Wybierasz się w podroż? O tych rzeczach nie zapomnij!

Mateusz Rąbalski
04.12.2018

Postanowiłeś urządzić sobie w tym roku święta w podróży? A może powoli planujesz wyjazd sylwestrowy lub ekscytujące ferie z przyjaciółmi? Sprawdź, jakich sprzętów nie powinno zabraknąć w Twoim bagażu. Ubezpiecz się na każdą okoliczność!

Stacja GPS dla kierowców

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, zwłaszcza do miejsca nieznanego lub leżącego za granicą, proponujemy Ci zabranie ze sobą stacji GPS. Dzięki niej nie stracisz czasu na błąkanie się po bezdrożach, i to w śniegu. Dlaczego jest lepsza od tradycyjnej mapy, zapewne nie trzeba Ci tłumaczyć. Zrozumiałeś to w chwili, w której po raz pierwszy skorzystałeś z wygodnej i błyskawicznie działającej nawigacji GPS. Czemu jednak nie używać tej, która jest w telefonie?

Aplikacja nawigacyjna w smartfonie korzysta z GPS-a, a co za tym idzie pochłania sporo energii. Jeśli Twoja podróż potrwa co najmniej kilka godzin, niezbędny Ci będzie powerbank (skądinąd polecamy Ci go mieć tak czy inaczej). Niedogodnością jest również niemożność odbierania połączeń i wiadomości. Masz wybór: albo utrzymujesz kontakt z bliskimi, albo sprawdzasz, czy jedziesz poprawnie. Stacja nawigacyjna eliminuje te problemy. Jest też większa i czytelniejsza. W przeciwieństwie do smartfona trudniej przypadkowo coś kliknąć i wyłączyć widok mapy.

Ciepły posiłek w podróży

W podróży musisz coś jeść, zwłaszcza jeśli trwa długo. Kanapki są dobre na start, bo wyjeżdżając z domu wyposażysz się w termos pełen gorącej kawy lub herbaty i to właśnie napój będzie Cię rozgrzewał. Później jednak możesz potrzebować dodatkowej rozgrzewki. Zjeżdżać na stację i kupować hot-dogi czy kolejne gorące napoje można, ale nie zawsze. Jeśli wybierzesz trasę, na której nie ma zajazdów lub są bardzo rzadko, będziesz zdany na siebie. Z podobnym wyzwaniem zmierzysz się podczas wycieczki w góry.

W plecaku podróżnika powinna znaleźć się kuchenka turystyczna. Do wyboru masz kila rodzajów, z których najpopularniejszą jest kuchenka gazowa. Nie potrzebujesz ciężkich i zajmujących wiele miejsca naczyń, by przygotować pożywny posiłek. Wystarczy Ci menażka.

Piękni w podróży

Jeśli należysz do osób, które chcą wyglądać pięknie bez względu na okoliczności, musisz liczyć się z lekkim zwiększeniem wagi bagażu. W urodowym niezbędniku podróżniczym znajdą się: suszarka turystyczna, akcesoria bezprzewodowe (golarka, trymer), niewielkie żelazko turystyczne.

Wilgotne ubrania po zapraniu możesz wysuszyć zwykłą suszarką do włosów, ale znajdą się i tacy, którzy będą woleli zabrać bezprzewodową parownicę. Jeśli podróżujesz samochodem aż do miejsca docelowego – problem z głowy. O wniesienie ciężkiej torby do pokoju hotelowego najwyżej kogoś poprosisz.

Podróż sportowa

Wybierasz się w podróż w celach nie turystycznych bądź odpoczynkowych, ale sportowych? Nie zapomnij zabrać ze sobą smartwatcha, zegarka sportowego albo opaski fitness. Dzięki nim pod koniec wędrówki dowiesz się, ile przebyłeś kroków, ile kalorii spaliłeś oraz jaki dystans pokonałeś (urządzenie musi mieć wbudowany GPS).

Wyeksportuj dane do chmury lub na smartfon. Podziel się wynikami w mediach społecznościowych, zagrzewając przyjaciół do podjęcia swojego podróżniczego wyzwania. Kolejnym razem pojedźcie wspólnie. Mając już doświadczenie, doradź im, co powinni zabrać.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.