Kemping przez touroperatora – dlaczego warto?

Marek Szydełko
20.02.2024

Polacy coraz chętniej wypoczywają na zagranicznych kempingach. Te we Włoszech, w Chorwacji czy we Francji oferują standard porównywalny z dobrej klasy hotelami i są świetnymi miejscami wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Miejsce na kempingu, np. w mobile home, można zarezerwować bezpośrednio lub przez touroperatora. W naszym artykule omawiamy kilka zalet tej drugiej opcji.

Polskojęzyczny konsultant

Ten argument przemówi do osób, które wybierając się na zagraniczny kemping pierwszy raz w życiu, odczuwają z tego powodu pewien stres, potęgowany również średnią lub słabą znajomością języka angielskiego. Rezerwując pobyt przez touroperatora można załatwić wszystkie formalności po polsku, co pozwala również lepiej zrozumieć szczegóły danej oferty (np. w zakresie wyposażenia domku, opłat dodatkowych etc.).

Często niższa cena

Paradoksalnie wakacje na zagranicznym kempingu z pośrednictwem biura mogą być znacznie tańsze niż rezerwowane u właściciela. Wynika to z faktu, że touroperatorzy często rezerwują całe alejki domków i parcel, dzięki czemu mają niższą cenę i mogą przygotować dużo korzystniejszą ofertę dla swoich klientów.

Wygodny sposób rezerwacji miejsca

Czołowi touroperatorzy oferują możliwość znalezienia odpowiedniego kempingu i zarezerwowania miejsca w 100% online, bez wy chodzenia z domu. Oczywiście osoby, które potrzebują pomocy, mogą skorzystać z infolinii lub odwiedzić biuro stacjonarnie – w wybranych miastach.

Pomoc touroperatora już na miejscu

Gdyby okazało się, że np. jest problem z zakwaterowaniem, coś nie działa lub standard pobytu nie jest taki, jak zapowiadał touroperator, to w każdej chwili można się z nim skontaktować – czołowe biura utrzymują nawet swoje oddziały na tych najpopularniejszych kempingach, gdzie rezydują pracownicy gotowi nieść pomoc turystom w każdej sytuacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie