Ekonomiczne kierunki podróży: blisko, tanio, w dobrym standardzie

Andrzej Winnicki
20.05.2020

Choć obraz typowego polskiego turysty ciągle się zmienia (i to na lepsze), nadal głównym kryterium wyboru kierunku wakacji jest cena. Biura podróży doskonale o tym wiedzą, dlatego gros ich oferty stanowią właśnie te najtańsze imprezy turystyczne. Chętnych nie brakuje, a okazuje się też, że ekonomiczne kierunki podróży mogą być naprawdę dobrym wyborem w relacji ceny do jakości. W których krajach można wypocząć najtaniej – często nawet za około 1500 złotych za tydzień z wyżywieniem? Sprawdź tę listę.

Bułgaria

Od wielu lat jest hitem sprzedażowym w biurach podróży. Bułgaria ma wiele zalet, które przyciągają polskich turystów. Na pierwszym miejscu jest oczywiście bardzo atrakcyjna cena. Nie możemy jednak pominąć bardzo przyjaznego klimatu (brak uciążliwych upałów, sporo zieleni, ciepłe Morze Czarne) oraz z roku na rok poprawiającą się bazę hotelową.

Grecja

Obecność Grecji na liście ekonomicznych kierunków podróży jeszcze kilkanaście lat temu byłaby nie do pomyślenia. W tym kraju jednak wiele się zmieniło – niestety na gorsze. Potężny kryzys gospodarczy, jaki targa Grecją, zmusił tamtejszych hotelarzy do obniżenia cen, na czym korzystają m.in. polscy turyści. Na szczęście Grecja wciąż jest tak samo piękna, jak dawniej – szczególnie wyspy.

Turcja

Ostro rywalizuje o turystów przede wszystkim z sąsiednią Grecją. Na razie Turcja nie zdobyła sobie aż tak wielkiej popularności, ale to może się niedługo zmienić. Kraj kusi nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale także pięknym wybrzeżem i wielowiekową historią. To idealny kierunek dla fanów zwiedzania.

Tunezja

Kraj mozolnie budował swoją reputację, co zostało nagle przerwane tragicznym zamachem terrorystycznym. Turyści jednak powoli zaczynają wracać do Tunezji, która stanowi świetną alternatywę chociażby dla Egiptu czy krajów południowej Europy.

Czarnogóra

Do niedawna był to kraj kompletnie nieznany polskim turystom. Obecnie jednak Czarnogóra zaczyna dołączać do czołówki najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Jest „dziksza” niż sąsiednia Chorwacja, nieco tańsza, a równie piękna.

Albania

Na liście ekonomicznych kierunków podróży oczywiście nie mogło zabraknąć Albanii, która jest chyba największym odkryciem branży ostatniego dziesięciolecia. W Albanii jest tanio, ale kraj może się pochwalić także rewelacyjną pogodą, ciepłym morzem i całkiem ciekawymi atrakcjami dla zwiedzających.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie