Chcesz zarezerwować hotel przez Booking? Najpierw skontaktuj się z obiektem bezpośrednio

Mateusz Rąbalski
28.11.2023

Booking i inne portale rezerwacyjne to bardzo popularne rozwiązanie wśród osób szukających pobytów w hotelach. Zarezerwowanie pokoju online jest szybkie, łatwe, wygodne, ale niekoniecznie najtańsze. Często opłaca się najpierw skontaktować bezpośrednio z hotelem, co wyjaśniamy w naszym poradniku.

Szansa na utargowanie lepszej ceny

Pamiętajmy, że hotel czy pensjonat ponosi koszt prowizji dla Booking i innych portali rezerwacyjnych. Siłą rzeczy musi więc nieco podnieść cenę. Zdarza się, że portal dzieli się prowizją z klientem i udziela mu rabatu na rezerwację, jednak doświadczenie pokazuje, że jeszcze lepszą cenę można uzyskać rezerwując pobyt bezpośrednio w hotelu.

Napisz maila lub zadzwoń, zapytaj o interesujący Cię termin i zaproponuj zarezerwowanie pobytu z pominięciem pośrednika – powinno być taniej.

Większa dostępność terminów

Hotele nie udostępniają wszystkich terminów gościom rezerwującym przez Booking, trzymając część pokoi dla gości preferujących rezerwacje bezpośrednie lub decydującym się na pobyt dopiero na miejscu.

Jeśli więc na Booking nie ma interesującego Cię terminu, a hotel bardzo Ci się podoba, to warto się z nim skontaktować bezpośrednio.

Pakiety niedostępne dla rezerwujących przez Booking

Na booking.com z reguły dostępne są wyłącznie pokoje, ewentualnie ze śniadaniem. Jeśli chcesz wykupić pobyt w pakiecie z pełnym wyżywieniem, dostępem do strefy SPA i innych atrakcji hotelowych, to musisz to zrobić bezpośrednio w hotelu – czy to przez jego stronę internetową, czy kontaktując się z obsługą telefonicznie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie