TOP5 atrakcji Korfu – co warto zobaczyć?

Marek Szydełko
09.04.2018

Korfu to piękna zielona wyspa grecka na Morzu Jońskim. Ze względu na piękne krajobrazy, cudowne plaże oraz niesamowicie czystą i błękitną wodę przyciąga turystów zapewniając im wypoczynek i liczne atrakcje. Jeśli również się tu wybierasz, poznaj 5 największych atrakcji Korfu, których nie możesz pominąć planując wakacje.

Miasto Korfu

Miasto Korfu (Kerkyra) położone jest na wschodnim wybrzeżu wyspy, a ponieważ to właśnie tutaj znajduje się port lotniczy, jest ono pierwszym, co widzimy po przylocie. Warto jednak wybrać się na dłuższy spacer po malowniczym Starym Mieście, które od 2007 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Co prawda podczas bombardowań w czasie II wojny światowej wiele zabytków uległo zniszczeniu, jednak Kerkyra ciągle ma sporo do zaoferowania. Starówka z wąskimi uliczkami nas zachwyciła, ale warto też zwiedzić dwie twierdze, kościoły oraz piękny ratusz w weneckim pałacu z XVII wieku.

Paleokastritsa

Zatoka Paleokastritsa to jedna z atrakcji Korfu, które nas zachwyciła w największym stopniu. Warto wybrać się do punktu widokowego pozwalającego podziwiać urodę tej części wyspy w całej okazałości. To właśnie tutaj znajdują się błękitne groty, jakie zwiedzać można podczas wypraw łódkami. Wycieczki tego typu to również świetna okazja do podziwiania białych klifów. Nieopodal znajdują się też monastyr Moni Theotokou z ciekawym muzeum oraz Zamek Aniołów (Angelokastro).

Góra Pantokrator - nietypowa atrakcja Korfu

Jest to najwyższy szczyt na wyspie, który liczy 906 m n.p.m. Na Pantokratora prowadzą ścieżki, które można pokonać pieszo, ale jest też asfaltowa droga, dzięki czemu łatwo tam dostać się samochodem. Ze szczytu roztacza się piękny widok na okolicę i chociażby dlatego polecamy zrobić sobie małą wycieczkę. Znajduje się tu również niewielki monastyr z zabytkowym ikonostasem. Niestety, ze względu na fakt, że wzniesienie jest najwyższym na Korfu, w bezpośrednim sąsiedztwie monastyru zamontowano wysoką wieżę nawigacyjną oraz nadajniki, co psuje klimat tego miejsca.

korfu-atrakcje-gora-pantokrator

 

Sidari i Kanał Miłości

Sidari to turystyczna miejscowość położona na północnym wybrzeżu wyspy. Główną atrakcją w okolicy jest słynny Canal d'Amour, czyli Kanał Miłości. Ciekawe formacje skalne oraz naturalnie wydrążony w skale kanał zrobiły na nas ogromne wrażenie, a z samym miejscem wiąże się też pewna legenda – ponoć przepłynięcie kanału zapewnia szczęście w miłości. W Sidari można też znaleźć mnóstwo czystych plaż, a w miasteczku znajduje się ponadto aquapark. Pobyt w mieście z pewnością przypadnie więc do gustu rodzinom z dziećmi.

Afionas i Agios Georgios

Dwie spokojne i niezbyt duże miejscowości położone na zachodnim wybrzeżu Korfu w jej północnej części. Jest tu mniej turystów niż w innych miasteczkach, chociaż w pobliżu wiosek znajdują się dwie piękne plaże. Ta w Agios Georgios zachwyciła nas czystą wodą, a ponieważ piaszczyste dno łagodnie schodzi do wody, jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. W pobliżu Afionas znajduje się z kolei jedna z najbardziej zachwycających plaż i atrakcji Korfu, czyli Porto Timoni składająca się z dwóch zatok. Można do niej dotrzeć łódką od strony morza, albo schodząc ścieżką z klifu. Naszym zdaniem druga opcja jest znacznie lepsza, bo pozawala podziwiać przepiękne widoki.

Plaża Lagos

Nazywana jest też Sunset Beach. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu u stóp wysokiego klifu. Na jej główną część przechodzi się przez sięgającą kolan wodę. Plaża jest wąska, ale ze względu na swoje położenie bardzo malownicza. Warto najpierw spojrzeć na nią z klifu – widok z przeszklonego tarasu zrobił na nas ogromne wrażenie!

Po więcej ciekawych miejsc, poradniki, zdjęcia i atrakcje Korfu zapraszamy tutaj.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie