Same plaże? Te miejsca niesłusznie uchodzą za nudne!

Maciej Piwowski
31.05.2021

Są takie kierunki turystyczne, które kojarzą się wyłącznie z jednym: z bajecznymi plażami. Przyciągają więc przede wszystkim tych turystów, którzy celują w błogi wypoczynek i raczej nie zamierzają wypuszczać się poza hotel. Tymczasem taka opinia często jest krzywdząca. W naszym poradniku wymieniamy kilka miejsc uchodzących za nudne, natomiast w rzeczywistości bardzo atrakcyjnych nawet dla fanów zwiedzania.

Dominikana

To sztandarowy przykład kraju, który od lat nie może się pozbyć łatki „raju dla leniwych”. Podczas gdy Meksyk, Kostaryka czy Kolumbia przyciągają fanów zwiedzania, do Dominikany latają głównie turyści hotelowi, wybierający pakiety all inclusive i nieoczekujący niczego, poza świetną pogodą, piękną wodą i białymi plażami. Dominikana ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. To wspaniały kraj, który nie słynie może z zabytków, za to pod względem bogactwa przyrody może zawstydzić np. państwa azjatyckie.

Hawaje

Kolejna destynacja, którą wybiera się głównie z myślą o błogim wypoczynku i nic nierobieniu. Hawaje są częstym celem wycieczek z Kalifornii czy innych południowych stanów USA. Mnóstwo turystów dzieli sobie pobyt w taki sposób, aby najpierw pozwiedzać, a później „pobyczyć się” na hawajskich plażach. Okazuje się natomiast, że kolejność może być dokładnie odwrotna. Hawaje to turystyczny raj, w którym czekają na nas zarówno zabytki, jak fantastyczne trasy trekkingowe oraz oczywiście dziewicza przyroda.

Cypr

Przenosimy się do Europy, ponieważ w geograficznych granicach Starego Kontynentu znajduje się wyspa, którą powszechnie uważa się za kierunek dla leniwych turystów. Faktycznie, Cypr ma piękne plaże i rewelacyjną pogodę, natomiast nie możemy lekceważyć jego dziedzictwa kulturowego. Ten niewielki kraj ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji dla fanów historii, w tym dla osób, które zdążyły już zachwycić się zabytkami Grecji.

Tunezja

Od lat nie może wyjść z cienia Egiptu, pewnie też dlatego, że Tunezja kojarzy się wyłącznie z plażami. Zupełnie niesłusznie, ponieważ w tym kraju czeka sporo dobrego także na aktywnych turystów. Tunezja ma liczne zabytki, również na słynącej z „plażingu” Djerbie. To świetny kierunek dla osób chcących lepiej poznać kulturę arabską – Tunezyjczycy są bardzo otwarci i liberalni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie