Z wielu polskich miast można dojechać do Berlina szybciej niż do Warszawy, a to tylko jeden z powodów, aby odwiedzić stolicę Niemiec. Berlin to miasto kosmopolityczne, wielokulturowe, na swój sposób fascynujące. Spędzając w nim weekend koniecznie odwiedź kilka kluczowych atrakcji tego miasta, które przybliżamy w naszym artykule.
Symbol Berlina. Brama Brandenburska to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania tego miasta. W jej pobliżu znajduje się również Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, będący poruszającym miejsce pamięci. Od Bramy Brandenburskiej można przespacerować się do Reichstagu, czyli siedziby niemieckiego parlamentu.
Na Wyspie Muzeów (Museumsinsel) znajdziemy pięć światowej klasy muzeów, w tym Pergamonmuseum i Neues Museum. Po odwiedzeniu kilku z nich warto poświęcić czas na zobaczenie pobliskiej Katedry Berlińskiej (Berliner Dom).
Alexanderplatz to centralny plac Berlina z charakterystycznym Zegarem Światowym. Nad placem góruje Wieża Telewizyjna (Fernsehturm), najwyższa budowla w Niemczech, z tarasem widokowym i obrotową restauracją. Widok na Berlin jest spektakularny.
To fragment dawnego Muru Berlińskiego przekształcony w galerię sztuki na świeżym powietrzu. Na długości 1,3 km można podziwiać murale artystów z całego świata, w tym słynny „Braterski Pocałunek” Breżniewa i Honeckera.
Największy park w Berlinie, w którym można odpocząć po trudach zwiedzania miasta. Centralnym punktem Tiergarten jest Kolumna Zwycięstwa (Siegessäule), z której roztacza się widok na miasto.
Słynne, historyczne przejście graniczne między Wschodnim a Zachodnim Berlinem. Obecnie znajduje się tam muzeum dokumentujące historie ucieczek ze wschodu na zachód, obrazujące realia życia w podzielonym mieście.