Pobyt w rajskim miejscu za darmo? Najlepsze sposoby

Mariusz Siwko
20.10.2021

Zwiedzanie egzotycznych stron świata kojarzy się z potężnymi wydatkami i rozrywką wyłącznie dla ludzi majętnych. Nic bardziej mylnego. Rajskie zakątki można „zaliczyć” nie wydając na to nawet złotówki, a wręcz na tym zarabiając. Jak to możliwe? W naszym poradniku wymieniamy kilka dostępnych sposobów.

Zatrudnij się w hotelu

Sieci hotelowe bez przerwy szukają pracowników na różne stanowiska i dotyczy to także tych, które mają swoje obiekty w rajskich zakątkach świata. Marzy Ci się pobyt na Malediwach, na Bali czy Phuket? A może od dawna podróżujesz po mapie w kierunku Karaibów? Koniecznie sprawdź więc, czy sieci mające tam swoje hotele nie rekrutują akurat np. pokojówek, kucharzy, kelnerów, pracowników technicznych etc.

Zrób kurs nurkowy

To wymaga oczywiście zainwestowania w siebie oraz dobrej kondycji fizycznej, natomiast docelowo takie rozwiązanie może Ci się bardzo opłacić. Wielu turystów jeździ w egzotyczne strony świata tylko po to, aby móc zanurkować i podziwiać rafę koralową. Hotele i firmy wycieczkowe bez przerwy szukają więc instruktorów nurkowania, którym oferują nie tylko darmowy pobyt na miejscu, ale też sowite wynagrodzenie. Może warto spróbować?

Zostań przewodnikiem

Przewodnicy wycieczek mogą zwiedzać świat za darmo i jeszcze na tym zarabiać – niekoniecznie zatrudniając się w biurze podróży. Jeśli masz uprawnienia przewodnika lub planujesz je zdobyć, to otwierają się przed Tobą wielkie możliwości w zakresie odwiedzenia najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Pamiętaj, że im węższa będzie Twoja specjalizacja, tym większa szans na kontrakt w naprawdę atrakcyjnym miejscu.

Zatrudnij się w liniach lotniczych

Stewardessy, stewardzi oraz piloci są grupami zawodowymi, które jednoznacznie kojarzą się z ciągłym podróżowaniem. Choć trudno tutaj mówić o wiecznych wakacjach, to jednak mało kto ma szansę na to, aby w krótkim czasie zobaczyć tak wiele pięknych miejsc. W dodatku personel pokładowy jest stale poszukiwany, zwłaszcza w dużych liniach lotniczych obsługujących najbardziej egzotyczne kierunki.

Pamiętaj natomiast, że otrzymanie takiej pracy nie jest wcale proste – zawsze wymaga się perfekcyjnej znajomości minimum jednego języka obcego, dobrej prezencji, a w przypadku pilotów także konkretnych kwalifikacji zawodowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie