Argentyna, czyli nie tylko tango!

Mateusz Rąbalski
21.08.2018

Przeciętnemu człowiekowi Argentyna kojarzy się wyłącznie z ognistym tangiem i ewentualnie krachem finansowym z przełomu XX i XXI wieku. Tymczasem ten odległy kraj ma nam znacznie więcej do zaoferowania. Argentyna nie jest turystyczną potęgą tylko dlatego, że nie można się tam względnie tanio dostać. Ale to nie powinno być przeszkodą dla osób uzależnionych od podróżowania. W tym poradniku wymieniamy kilka najważniejszych i niekoniecznie oczywistych atrakcji Argentyny.

Wodospady Iguazu

Bezapelacyjnie jest to największy argentyński (choć nie tylko) skarb. Wodospady Iguazu robią piorunujące wrażenie i jeśli tylko masz taką możliwość, nie możesz nie pozwolić sobie na ich zobaczenie. To jeden z najpiękniejszych cudów natury na świecie.

Patagonia

Masz trochę czasu i niekoniecznie interesuje Cię zwiedzanie miast? Patagonia będzie Twoim życiowym odkryciem. Niesamowicie urokliwa kraina daje tyle możliwości do aktywnego wypoczynku i napawania oczu pięknymi widokami, że bez przesady można ją uznać za punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Argentyny.

W Patagonii spotkasz m.in. prawdziwych Gaucho, czyli południowoamerykańskich kowbojów, zjesz najlepszą na świecie wołowinę, napijesz się mocnej yerba mate oraz zobaczysz przepiękne pasma górskie, ze szczytem Fitz Roy na czele.

Park narodowy Los Glaciares

Nie wszyscy kojarzą Argentynę z widokami rodem z Antarktydy, ale wystarczy spojrzeć na mapę, by przekonać się, że ten kraj niemal sąsiaduje z biegunem południowym. Doskonale widać to w parku narodowym Los Glaciares, w którym znajdują się m.in. bajeczne formacje lodowe Viedma. Na żywo robią one niezwykłe wrażenie i są jednymi z najczęściej fotografowanych obiektów w całej Argentynie.

Spacer po Buenos Aires

Nie będziemy wymieniać wszystkich atrakcji tego miasta, bo jest ich po prostu zbyt wiele. Naszym zdaniem największą siłą Buenos Aires jest atmosfera. Stolica Argentyny to świetny przykład łączenia tradycji z nowoczesnością. Jest to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Ameryki Południowej, gdzie można się natknąć także na wiele polskich akcentów.

Spacer po Buenos Aires jest fantastycznym przeżyciem. Warto leniwie włóczyć się urokliwymi uliczkami, a nawet się na nich zgubić. To pozwoli Ci odkryć małe knajpki z tangiem na żywo i wcale nie takie drogie restauracje serwujące przepyszne Asado (grillowane mięso).

Kiedy jechać do Argentyny? Najlepiej wtedy, gdy w Polsce panuje zima. Jednak nawet wycieczka poza sezonem może być świetnym, a na pewno tańszym rozwiązaniem. Pamiętaj tylko o zabraniu ze sobą ciepłych ubrań – przydadzą się zwłaszcza w Patagonii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.