Monitoring GPS Emapa

Mateusz Rąbalski
09.05.2015

Monitoring GPS - opis działania

Monitoring pojazdów - opis działania

Monitoring GPS jest rozwiązaniem opartym na technologii GPS służącym do pełnej kontroli pojazdów firmowych w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla wszystkich firm, które posiadają rozległą flotę pojazdów i chcą efektywnie nią zarządzać.

System ten cechuje szereg nowatorskich rozwiązań sprzętowych i programowych. Pozwala on użytkownikowi na poznanie dokładnej, aktualnej pozycji każdego z pojazdów we flocie, a wraz z nią szeregu innych ważnych informacji – o prędkości pojazdu, pozostałym paliwie, temperaturze np. chłodni, itp. Rozwiązanie Monitoring GPS oparte jest na strukturze klient-serwer. Oznacza to, że dane transmitowane z pojazdów przekazywane są do serwera komunikacyjnego, a użytkownik w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej może z nich skorzystać używając dedykowanej aplikacji mapowej stworzonej przez Spółkę Emapa.

Wdrożenie naszego systemu monitoringu pojazdów opartego na technologii GPS prowadzi do znacznych oszczędności w zarządzaniu flotą, umożliwiając np. kontrolę rzeczywistego zużycia paliwa, stopnia realizacji zadań wyznaczonych pracownikowi, rzeczywisty podział kosztów użytkowania auta do celów służbowych i prywatnych. Jest także skutecznym narzędziem ochrony pracowników, pojazdów firmowych i ich ładunku.

Dostawcą sprzętu i dystrybutorem oprogramowania Monitoring GPS jest firma Data System z Poznania, zaś infrastruktura telekomunikacyjna oparta jest na sieci telefonii komórkowej Plus GSM.

Podstawowe funkcje aplikacji:

  • lokalizowanie i podgląd w czasie rzeczywistym wszystkich pojazdów firmowych, razem z informacją o prędkości, kierunku jazdy oraz postojach każdego z nich, a także innych ważnych danych, takich jak np. otwarcie ładowni czy wlewu paliwa;
  • kontrola rzeczywistego zużycia paliwa;
  • ochrona pracownika, pojazdu i ładunku;
  • wprowadzenie elektronicznego systemu logistyki:
          o    automatycznego systemu raportowania i kontroli,
          o    automatycznej identyfikacji użytkownika pojazdu,
          o    automatycznej identyfikacji naczep, przyczep oraz urządzeń specjalistycznych współpracujących z pojazdem;
  • kontrola stopnia realizacji wyznaczonych pracownikom zadań;
  • raportowanie efektywności pracy personelu;
  • zdalne uruchamianie dowolnych urządzeń w aucie;
  • rzeczywisty podział kosztów użytkowania samochodu do celów służbowych i prywatnych;
  • raportowanie alarmów i innych zdarzeń.

http://www.emapa.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie