Wycieczki fakultatywne na Teneryfie - dlaczego warto z nich skorzystać?

Teneryfa to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Coraz częściej Polacy decydują się na urlop właśnie na tej największej i najgęściej zaludnionej części archipelagu Wysp Kanaryjskich, a będąc już na miejscu - chętnie korzystają z programu wycieczek fakultatywnych. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością?

Teneryfa - podstawowe informacje oraz najpiękniejsze miejsca

Na początek kilka podstawowych informacji na temat wyspy. Teneryfa, mimo bliskości z północną częścią Afryki, należy do Hiszpanii. Jest największą i jednocześnie najgęściej zaludnioną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Językiem urzędowym jest hiszpański, natomiast z wieloma mieszkańcami można porozumieć się również w języku angielskim. Przed urlopem warto wymienić polskie złotówki na euro, ponieważ właśnie ta waluta obowiązuje na wyspie. Stolicą Teneryfy jest Santa Cruz de Tenerife, czyli miasto znane z portu służącego do eksportu lokalnych towarów, takich jak banany czy warzywa, oraz ich importu.

Wyspę możemy podzielić na północną i południową część. Północna Teneryfa to prawdziwe bogactwo roślin, a to za sprawą często pojawiających się opadów. Ta część jest rzadziej odwiedzana przez turystów, ale jednocześnie stanowi idealne miejsce dla urlopowiczów ceniących aktywny wypoczynek, spokojne, górskie wędrówki oraz bliskość z naturą. Część południowa to słoneczna, wakacyjna pogoda i prawdziwy raj dla turystów preferujących gorące plaże, pełne życia kurorty, przepełnione restauracje i kluby oraz tłumy wczasowiczów.

Jednym z najpiękniejszych miejsc na Teneryfie jest zabytkowe miasto La Laguna z doskonale zachowaną zabudową miejską z XVI wieku oraz Park Narodowy Teide z imponującym szczytem wulkanicznym - Pico del Teide, będącym jednocześnie najwyższym szczytem Hiszpanii. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również wielkie klify, Los Gigantes, które prezentują się niezwykle efektownie oglądane podczasu rejsu katamaranem lub żaglowcem. W czasie rejsu można podziwiać wesołe delfiny i płynące bardzo blisko burty wieloryby, co bez wątpienia jest dodatkową atrakcją dla urlopowiczów.

Wycieczki fakultatywne - ciekawa alternatywa dla turystów

Wiele osób decydujących się na urlop na Teneryfie, korzysta z programu wycieczek fakultatywnych. Tego rodzaju wyprawy to propozycja dla turystów, którzy podczas wakacji chcą zobaczyć jeszcze więcej, ale obawiają się indywidualnego podróżowania, problemów ze znajomością języka bądź obowiązującymi normami. Tenepol - polski przewodnik po Teneryfie specjalizuje się w profesjonalnej organizacji wycieczek fakultatywnych po najciekawszych i najpiękniejszych miejscach wyspy. Opracowane, autorskie programy zwiedzania uwzględniają najczęstsze potrzeby i oczekiwania urlopowiczów.

Jeśli jednak przygotowane propozycje nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz zaproponować własny pomysł i zaprezentować swoje zainteresowania. Zostaną one uwzględnione przez przewodnika, który ułoży specjalny plan i trasę wycieczki, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i pasje. W jego ofercie można znaleźć m.in. piesze wycieczki po Teneryfie, wyprawę jachtem, rejs katamaranem oraz propozycje dla odważnych - przelot paralotnią, nurkowanie, wyprawę skuterem wodnym, przejażdżkę quadem i wiele innych.

Wycieczki fakultatywne są więc ciekawą alternatywą dla każdego turysty. Pozwalają poznać nowe miejsce i ciekawe zakątki, zobaczyć zachwycające krajobrazy oraz odwiedzić mniej popularne wśród urlopowiczów fragmenty wyspy. Profesjonalnie zorganizowana forma zwiedzania z wykwalifikowanym polskim przewodnikiem, który wykonuje swoją pracę z pasją i radością, to także bezpieczny, pewny i wygodny sposób podróżowania. Mając na uwadze komfort uczestników, Tenepol organizuje wycieczki nawet dla małych, kameralnych grup.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.