Organizacja wyjazdu turystycznego do Chorwacji - jak się do tego zabrać?

Marek Szydełko
06.07.2019

Chorwacja jest jednym z popularnych kierunków turystycznych wśród Polaków. Blisko milion naszych rodaków odpoczywa na wakacjach właśnie w Chorwacji, głównie na dalmatyńskim wybrzeżu.

Odległość pomiędzy Polską a Chorwacją nie jest duża, dzięki czemu można ją wygodnie pokonać samochodem. Kiedy grupa przyjaciół czy większa rodzina planuje urlop w Chorwacji, warto pomyśleć o wynajęciu busa.

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wynajmie busa?

Bus ma to do siebie, że pomieści znacznie więcej osób, niż samochód osobowy. Już 6 osób, które szykuje się do wyjazdu wakacyjnego, teoretycznie musi jechać na miejsce docelowe dwoma autami. Można jednak wynająć np. od firmy Dyniewicz.pl busa, który będzie komfortowym środkiem transportu.

To właśnie o komfort powinniśmy zadbać przy wyborze firmy transportowej, od której zamierzamy wynająć busa. Auta tego typu różnią się między sobą liczbą miejsc siedzących, wielkością przestrzeni bagażowej, a także wyposażeniem. Największe z dostępnych we wspominanej firmie busy mieszczą 20 pasażerów i kierowcę. W sumie mają więc 21 miejsc, co w zupełności wystarcza na zorganizowanie dojazdu do Chorwacji.

Komfortowa podróż nie tylko samolotem

Wycieczki lotnicze do Chorwacji nie należą niestety do najtańszych. Raczej są jednymi z droższych w Europie. Za lot trzeba słono zapłacić, a jeśli chcemy jechać na przykład do północnej części Chorwacji, być może lepszym rozwiązaniem będzie wynajem luksusowego busa, na przykład Mikrobusa Sprintera. To samochód o komfortowym wnętrzu - wystarczy wspomnieć, że może nim podróżować 6 osób w rozkładanych lotniczych fotelach, a cała tapicerka wykonana jest ze skóry. W kokpicie i we wnętrzu pojazdu nie brakuje elementów z naturalnego drewna. Na wyposażeniu busa jest lodówka, zamrażarka, ekspres do kawy, stoliki do wygodnej pracy z gniazdami elektrycznymi, czyli dwa monitory LCD. Jeśli chcemy podróżować jak VIP-y, a nasza grupa liczy mniej niż 6 osób, wówczas taki bus na pewno spełni nasze oczekiwania. Przy większej liczbie uczestników imprezy turystycznej można zdecydować się na auto, zdolne pomieścić od 9 do 21 osób wraz z kierowcą.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.