Jak szukać tanich biletów lotniczych?

Maciej Piwowski
25.09.2018

Wbrew pozorom szukanie tanich biletów lotniczych nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Aby upolować tanie loty, musimy być cierpliwi, szybcy i elastyczni pod względem terminów. W tym poradniku podpowiadamy, co jeszcze warto wiedzieć, aby znaleźć tanie bilety lotnicze oraz gdzie i kiedy ich szukać.

Jak szukać biletów lotniczych w dobrej cenie?

Dalekie podróże stały się dostępne już niemal dla każdego. Za niewielką kwotę możemy polecieć do innego polskiego miasta lub zwiedzić europejskie stolice. Wystarczy uważnie obserwować oferty tanich linii lotniczych, a także być elastycznym w dobieraniu terminów wylotu. Tanich biletów lotniczych można szukać m.in. na biletylotnicze.pl lub bezpośrednio na stronach przewoźników. Ta pierwsza opcja jest znacznie szybsza i wygodniejsza. Wystarczy, że zaznaczymy na stronie datę i cel naszej podróży, a wyszukiwarka przedstawi nam listę ofert różnych linii lotniczych, ułożoną od najniższej ceny.

Gdzie szukać tanich lotów?

Tanie bilety lotnicze znikają bardzo szybko, dlatego zamiast samodzielnie przeszukiwać strony różnych przewoźników, warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek tanich lotów, o których wspominaliśmy już wcześniej. Można też zapisać się do grup podróżniczych na Facebooku lub forach związanych z tą tematyką, gdzie regularnie pojawiają się informacje na temat promocji oferowanych przez różne linie lotnicze.

Jeśli mamy już wybrany konkretny cel, a także datę naszej podróży, to warto skorzystać z alertów cenowych. Te narzędzie będzie automatycznie śledzić koszty biletów lotniczych i poinformuje nas, gdy cena naszego lotu spadnie. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na sprawdzanie jednej i tej samej oferty lotniczej.

Tanie bilety lotnicze na dalekie podróże

Ci, którzy marzą o bardziej egzotycznej podróży, powinni co tydzień sprawdzać oferty Polskich Linii Lotniczych LOT. Na stronie tego przewoźnika w ofercie Szalona Środa znajdziemy tanie przeloty do wielu ciekawych miejsc. Trasy objęte tą promocją zmieniają się co tydzień, a wśród nich można znaleźć Tel Awiw, Astanę czy Stambuł. Warta uwagi jest także promocja linii Air Caraibes, która dwa razy w roku oferuje dwa bilety w cenie jednego! Dzięki niej można tanio zwiedzić Karaiby i kraje Ameryki Południowej.

Kiedy rezerwować tanie bilety lotnicze?

Tanie bilety znajdziemy najczęściej 3-4 miesiące przed planowanym odlotem. Jednak ich ceny warto sprawdzać regularnie, ponieważ niekiedy zmieniają się one nawet co godzinę. Bilety lotnicze najlepiej rezerwować we wtorek lub w środę, gdy większość z nas nie myśli jeszcze o odpoczynku. Warto także postawić na godziny poranne lub wczesnopopołudniowe, kiedy wiele linii lotniczych udostępnia najtańsze przeloty. Rezerwując bilety na samolot, powinniśmy wziąć pod uwagę, że najtańsze loty znajdziemy w środku tygodnia, z kolei najdroższe w weekendy, a także w trakcie wakacji. Dlatego warto zaplanować urlop w marcu lub lutym, gdy w popularnych kurortach jest znacznie mniej turystów, a ceny potrafią spaść tam nawet o 50 procent.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie