Hotel w promocji? Nie daj się traktować jak gość niższej kategorii!

Antoni Kwapisz
18.05.2023

Pobyt w luksusowym hotelu SPA za połowę nominalnej ceny? Takie promocje nie są dziś niczym niezwykłym. Można je łatwo znaleźć na licznych portalach internetowych. Problem w tym, że wciąż zdarza się, iż hotele traktują promocyjne pobyty zupełnie inaczej niż standardowe, wyraźnie dając to odczuć gościom. Jest to niedopuszczalne, a my podpowiadamy, jak nie pozwolić sobie na gorsze traktowanie.

Zapisz sobie szczegóły oferty

Jeszcze przed przyjazdem do hotelu wypisz sobie najważniejsze szczegóły oferty i kilkakrotnie sprawdź, co masz otrzymać w zapłaconej cenie. Często jest niestety tak, że promocyjne pakiety rzeczywiście są okrojone i nie obejmują tego, co otrzymuje gość rezerwujący pobyt bezpośrednio przez stronę hotelu.

Żądaj realizacji umowy zgodnie z jej zapisami

Jeśli dostrzegasz, że hotel nie świadczy na Twoją rzecz części usług obiecanych w ofercie, to nie wahaj się o nie upomnieć. Nie wychodź z założenia, że skoro płacisz np. tylko połowę ceny, to można przymknąć oko na pewne niedociągnięcia. W końcu każdy pobyt, niezależnie od ceny, powinien być dla hotelu formą promocji.

Nie przepraszaj, że żyjesz

Wiele osób niestety stawia się w gorszej pozycji w konflikcie z hotelem, nieśmiało dopytując o możliwość zrealizowania usługi zgodnie z umową, a w razie otrzymania odmowy pokornie spuszczając głowę i nie podejmując więcej tego tematu. Tak nie można.

Jeśli hotel ewidentnie nie staje na wysokości zadania, a jego pracownicy dają Ci odczuć, że jesteś gościem niższej kategorii, to absolutnie tego tak nie zostawiaj. Możesz interweniować u managera hotelu, zażądać rozmowy z dyrektorem obiektu i w ten sposób pokazać, że nie pozwolisz sobie na takie traktowanie.

W ostateczności zagroź wystawieniem negatywnej opinii

Ten argument działa w większości przypadków, ponieważ hotelom – nawet tak źle traktującym gości – zależy na dobrym wizerunku w Internecie. Groźba wystawienia negatywnej opinii gdzie się tylko da, powinna pomóc. Oczywiście po zakończeniu pobytu i tak nie omieszkaj poinformować innych o zachowaniu pracowników hotelu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie