Tegoroczne wakacje spędź na terenie Unii Europejskiej! Sprawdź, dlaczego warto

Jerzy Biernacki
30.05.2022

Kraje Unii Europejskiej od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów, choć w ostatnim czasie zaczęły ustępować miejsca np. państwom azjatyckim – głównie z uwagi na rosnące koszty podróżowania po Europie. W tym roku jednak znów warto przeprosić się z plażami Włoch, Grecji czy Hiszpanii. Wakacje na terenie Unii Europejskiej są – obok spędzenia ich w Polsce – najrozsądniejszym wyborem. Dlaczego? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Brak problemów z podróżowaniem

To poważny powód, aby w tym roku poprzestać na spędzeniu wakacji na terytorium Unii. Po pierwsze: niebo nad Europą jest otwarte dla turystów z Polski. Po drugie: do większości atrakcyjnych turystycznie miejsc można dojechać własnym samochodem czy nawet pociągiem. To zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w razie zdestabilizowania się sytuacji na kontynencie będziemy mieć możliwość szybkiego powrotu do kraju.

Utrudniony dostęp do kierunków azjatyckich

Cała Unia Europejska wprowadziła zakaz lotów dla maszyn zarejestrowanych w Rosji. W odwecie kraj Putina nałożył takie same sankcje na samoloty unijne, w tym oczywiście polskie. Efekt jest taki, że podróżowanie po świecie mocno się skomplikowało, a już szczególnie dla osób, które planowały odwiedzić daleką Azję. Choć wciąż otwarta jest trasa przez Bliski Wschód, to jednak podróż może się znacząco wydłużyć, co w tak niespokojnych czasach jest dostatecznym powodem, aby jednak pozostać na kontynencie.

Niestabilna sytuacja polityczna

Nie wiemy, co przyniosą nam kolejne tygodnie, miesiące, a nawet lata. Sytuacja polityczna na świecie jest tak napięta, że decydowanie się na dalekie podróże można uznać za mało rozsądne. Nie chodzi już nawet o ryzyko eskalacji konfliktu, ale o bardzo prawdopodobne trudności z podróżowaniem i powrotem do kraju w krytycznym momencie. Po co sobie fundować taki stres?

Rozluźnienie restrykcji pandemicznych

Europa szczęśliwe otwiera się już na masową turystykę po okresie pandemii, która obecnie zeszła na drugi plan. Restrykcje są stopniowo wygaszane, dzięki czemu spędzenie wakacji na terenie Unii Europejskiej będzie znacznie łatwiejsze niż jeszcze rok temu – zwłaszcza z punktu widzenia osób niezaszczepionych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.