Zbieraj urlop i leć na egzotyczne wakacje w grudniu

Andrzej Winnicki
14.12.2017

Grudzień nie jest naturalnym miesiącem wakacyjnym, przynajmniej dla Polaków. Choć biura podróży kuszą rabatami, to klientów jest jak na lekarstwo. Prawdziwy ruch zaczyna się pod koniec miesiąca, kiedy to coraz więcej osób decyduje się na spędzenie sylwestra i Nowego Roku pod palmami – wtedy jest też bardzo drogo. Dlatego znacznie lepszym pomysłem, szczególnie dla oszczędnych, jest wybranie się w podróż w pierwszej połowie miesiąca.

Nie lubimy wyjeżdżać przed świętami

W różnych komunikatach prasowych biur podróży możemy wyczytać, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się uciec przed świątecznym zgiełkiem do ciepłych krajów. I choć statystycznie rzeczywiście tak jest, to jednak nadal zdecydowana większość Polaków woli spędzić Boże Narodzenie tradycyjnie, przy domowym stole.

Warto to wykorzystać i zaplanować wymarzone wakacje w okresie pierwszej połowy grudnia oraz krótko przed lub nawet w trakcie świąt. Wówczas biura podróży oferują naprawdę atrakcyjne ceny, bo muszą jakoś wypełnić wyczarterowane samoloty. Jest to zatem okazja, by wykorzystać zaległy urlop i udać się na choćby tygodniowy wypoczynek na plaży.

Które kierunki są szczególnie kuszące?

W przypadku bliższych podróży, zdecydowanym faworytem Polaków są Wyspy Kanaryjskie. Grudzień nie jest co prawda najcieplejszym miesiącem na Kanarach, ale i tak temperatury są nawet o 20-25 stopni wyższe niż w Polsce. Kusi duża liczba godzin słonecznych i oczywiście atrakcyjne ceny.

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek, a do tego masz do dyspozycji około 14 dni urlopu, zdecydowanie polecamy Azję i Karaiby. Grudzień to doskonały moment, aby wybrać się do Tajlandii – panuje tam wówczas pora sucha, nie jest więc aż tak zabójczo wilgotno. Dobrym pomysłem będzie też Sri Lanka, Wietnam i Malezja.

Rada

W grudniu lepiej nie leć na Bali, bo jest to sam środek pory deszczowej.

Jeśli azjatyckie klimaty do Ciebie nie przemawiają, pomyśl o wspomnianych Karaibach. W grudniu świetną pogodę trafisz na Kubie, Barbadosie, Jamajce, Dominikanie, w Kolumbii czy Wenezueli. Jest już dawno po porze huraganów, a temperatury regularnie przekraczają 30 stopni.

Co z Polską?

Wiele osób sądzi, że w grudniu uda im się trafić prawdziwe okazje na wypoczynek w kraju. Ten plan nie zawsze się udaje, a powodem są firmy, które masowo wynajmują hotele i pensjonaty na imprezy integracyjne i opłatkowe, szczególnie nad morzem.

W górach z kolei zaczyna się już ruch narciarski. Poza tym mnóstwo osób wynajmuje pobyty na święta, dlatego właściciele hoteli i pensjonatów nie są szczególnie skłonni do obniżania cen.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.