Zaskakujące powody, dla których obsługa może Ci odmówić wpuszczenia na pokład samolotu

Mariusz Siwko
29.09.2020

Bilet kupiony, walizka spakowana, a więc można już ruszać na lotnisko, gdzie zacznie się kolejna w życiu podróż. Nie tak prędko! Zanim ostatecznie zajmiesz miejsce na fotelu pasażera, musisz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa oraz odprawę. Ta ostatnia powinna być tylko formalnością, jednak okazuje się, że na tym etapie pracownik linii lotniczej może odmówić pasażerowi wejścia na pokład. Powody są przeróżne, a te najbardziej zaskakujące wymieniamy w naszym poradniku.

Otyłość

Zaskoczenie? A jednak! Otyli pasażerowie mogą spotkać się z odmową wejścia na pokład, jeśli linia lotnicza w regulaminie świadczenia usługi wyraźnie zaznaczyła, iż zbyt duża tusza uniemożliwi bezpieczną podróż – bo np. pasy przy fotelu są zbyt krótkie, aby objąć ogromny brzuch pasażera. Zwykle jednak dotyczy to tylko podróży w klasie biznes.

Przykry zapach

Kolejna ciekawostka. Pisząc bez ogródek: pasażer wydzielający brzydki zapach może nie zostać wpuszczony na pokład samolotu w imię dbania o komfortowe warunki dla wszystkich osób podróżujących tym samym lotem. Oczywiście mówimy tutaj o skrajnej sytuacji, w której pasażer rzeczywiście śmierdzi, bo np. nie mył się od wielu dni czy ma poważne problemy gastryczne.

Wyraźna niedyspozycja

Za taką niedyspozycję może zostać uznany stan skrajnego upojenia alkoholowego. Jeśli pracownik linii stwierdzi, że pasażer jest najzwyczajniej w świecie pijany, to będzie to podstawą do odmówienia mu wejścia na pokład – z uwagi na ryzyko niebezpiecznego zachowania w trakcie lotu. Niedyspozycją może być jednak także zdradzanie objawów poważnej choroby. Wówczas pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład, aby nie zagrażać innym uczestnikom lotu.

Nieodpowiedni ubiór

Odmowa wpuszczenia na pokład z powodu nieodpowiedniego ubioru zdarza się przede wszystkim w muzułmańskich liniach lotniczych. Dlatego pasażerowie nie powinni sobie pozwalać na zbyt daleko idącą swobodę, np. stawienie się przy bramce w stroju kąpielowym. Z odmową może się spotkać również osoba, która podejdzie do odprawy w ubraniu z obraźliwymi czy mocno kontrowersyjnymi hasłami.

Agresywne zachowanie

Agresywny pasażer z pewnością nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu, ponieważ w oczywisty sposób stwarza zagrożenie dla innych uczestników lotu. Lepiej więc nie wdawać się w pyskówki z obsługą i nie zaczepiać wszystkich dookoła.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.