Wyjazd nad morze - na weekend czy na dłużej?

Andrzej Winnicki
22.03.2019

Polskie morze jest nieco kapryśne, ale i tak je kochamy! Zimą można wybrać się na spacer plażą lub wziąć udział w kąpielach morsów, wiosną i jesienią cieszyć się nadmorskimi atrakcjami, a latem korzystać z plażowania i pływania. Gdzie zatem warto się wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego po wyjeździe oczekujemy. Rozważmy zatem dostępne możliwości, z których można wybrać podczas planowania wakacji nad polskim morzem.

Rozrywki miejskie

Jadąc nad morze można zdecydować się na pobyt w jednym z większych miast. Największą popularnością cieszy się oczywiście Trójmiasto, które każdego roku przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Nic dziwnego - każde z miast jest niezwykle ciekawe i proponuje ciekawe atrakcje. W Gdańsku wyjątkową perełką jest Starówka, w Sopocie uzdrowisko i ciekawe kluby, a w Gdyni port i nowoczesna architektura. W mieście można korzystać z różnych kulturalnych rozrywek i z plaży korzystać wtedy, kiedy pogoda jest odpowiednia. Jednak dla osób, które chcą zaznać nieco spokoju i relaksu blisko Bałtyku, wyjazd do większego miasta nie będzie spełnieniem marzeń - wręcz przeciwnie! Często aby dotrzeć z miejsca noclegowego na plażę trzeba wybrać się w dłuższą drogę tramwajem lub autobusem, podobnie jak do różnego rodzaju atrakcji. Wyjazd do Trójmiasta jest zatem propozycją dla osób, które przede wszystkim zainteresowane miejskimi rozrywkami i wydarzeniami kulturalnymi.

Kawałek za miastem

Dla osób zainteresowanych relaksem zdecydowanie lepszym wyborem będzie wyjazd do mniejszej miejscowości lub nadmorskiej wsi. Większość z nich posiada odpowiednią infrastrukturę turystyczną - noclegi, restauracje, czy wypożyczalnię różnego rodzaju sprzętu sportowego i plażowego. Dzięki temu nie musimy wybierać znanych nadmorskich miejscowości, które latem dosłownie zalewane są przez fale urlopowiczów. Jeśli szukamy spokoju, lepiej zrezygnujmy z takich miejsc jak Ustka, Kołobrzeg, czy Międzyzdroje. Lepiej zdecydować się na miejsce mniej uczęszczane, a które zapewni spokój i wypoczynek nawet w szczycie sezonu letniego. Dzięki temu można korzystać do woli z kąpieli morskich i spacerów po plaży, a także poznawać nadmorską florę i faunę. Warto wybrać się chociażby do Parku Słowińskiego, gdzie podziwiać można naturalne wydmy, a także m.in. rośliny pionierskie, a także wiele gatunków ptaków, gadów i płazów.

Pełnia relaksu

Wybór miejsca na urlop można też podjąć na podstawie upodobań do spędzania wolnego czasu. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek, z pewnością wybiorą się w miejsce, które zapewni dużo ruchu. Z kolei osoby, które wolą spędzić czas na relaksie, zdecydowanie wybiorą miejsce na wypoczynek, czyli na przykład Spa. Wyjazd nad morze do Spa pozwala na pełną regenerację - na nasze ciało i samopoczucie będzie mieć wpływ nie tylko nadmorskie powietrze oraz spacery po plaży, ale także masaże i różne zabiegi na które można się wybrać. Spa jest świetnym wyborem zarówno dla osób, które chcą zawalczyć ze stresem i przedwczesnym starzeniem, jak i dla tych poszukujących po prostu przyjemności. Ośrodkiem, który jest szczególnie wart uwagi jeśli chodzi o lokalizację oraz udogodnienia, jest Resort Holiday Home zlokalizowany w Jarosławcu. To piękna okolica, która będzie sprzyjać wypoczynkowi. Resort znajduje się blisko plaży, dzięki czemu można do woli korzystać z jej uroków, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zostać na terenie ośrodka i skorzystać z dedykowanych zabiegów Spa. Dla każdego coś dobrego!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.