Wycieczka objazdowa: dobry pomysł, ale nie dla każdego

Antoni Kwapisz
30.03.2020

Wycieczka objazdowa: dobry pomysł, ale nie dla każdego

Wycieczki objazdowe to nadal bardzo popularna pozycja w ofertach biur podróży. Korzystają z nich przede wszystkim turyści żądni zwiedzania nowych miejsc, chcący poznać ich historię, zobaczyć światowej klasy zabytki i wrócić z urlopu z bagażem niezapomnianych wrażeń. Trzeba przy tym pamiętać, że wycieczki objazdowe nie mają nic wspólnego z wczasami all inclusive i leżeniem plackiem przy hotelowym basenie. Z tego też powodu nie jest to opcja dla każdego. Sprawdź specyfikę wycieczek objazdowych, aby nie narazić się na niepotrzebne problemy.

Duży wysiłek fizyczny

Od tego musimy zacząć i jednocześnie przestrzec: jeśli nie masz dobrej kondycji, cierpisz na nadciśnienie, źle znosisz wysokie temperatury lub masz jakąś kontuzję/problemy z poruszaniem się, to typowa wycieczka objazdowa raczej nie jest dla Ciebie. Touroperatorzy z reguły lojalnie ostrzegają, że plan wycieczki jest napięty, co zawsze wiąże się z dużym wysiłkiem po stronie turystów. Ewentualnie możesz poszukać wycieczki typu 7+7, czyli tydzień zwiedzania i tydzień błogiego odpoczynku.

Szybkie tempo zwiedzania

To problem nie tylko dla osób o słabej kondycji fizycznej, ale także tych, które preferują delektowanie się miejscem i chłonięcie jego atmosfery. Na wycieczce objazdowej raczej nie można na to liczyć. Plan jest układany w taki sposób, aby turyści mogli zobaczyć jak najwięcej, bo w końcu za to płacą. Wyobraź sobie teraz, że w ciągu np. 7 dni masz zwiedzić kilka włoskich miast. Dla porównania: pobieżne zwiedzenie samego Rzymu, bez Watykanu, w normalnym tempie zajmuje minimum 4-5 dni.

Ciągłe podróżowanie

Wycieczka objazdowa zdecydowanie nie jest dobrą propozycją dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną czy po prostu nieprzepadających za jazdą samochodem, a tym bardziej autokarem. Tutaj trzeba się niestety liczyć z tym, że autokar będzie dla turystów drugim hotelem. Spędzenie w nim 6-8 godzin dziennie jest dość uciążliwe i na dłuższą metę niesamowicie męczące, z czego trzeba sobie zdawać sprawę.

Krótkie pobyty w hotelach

Jeśli nie lubisz się pakować, zdecydowanie bardziej preferujesz pobyty stacjonarne, nie wyobrażasz sobie, aby zabrać na wakacje plecak zamiast eleganckiej walizki, to radzimy bardzo poważnie przemyśleć sens wykupienia wycieczki objazdowej. W przypadku takich imprez standardem jest zmiana hotelu co 2-3 dni, a nierzadko nawet codziennie.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.