Wybieramy zagraniczny kemping przyjazny dzieciom. Na co zwrócić uwagę?

Jeśli wakacje na kempingu kojarzą Ci się tylko z mrówkami, przeciekającym namiotem i fatalnym standardem sanitariatów, to możemy w ciemno założyć, że po raz ostatni spędzałeś urlop w ten sposób co najmniej 20 lat temu. Obecnie kempingi, zwłaszcza te zagraniczne, często nie odbiegają jakością od luksusowych hoteli. Są świetnie wyposażone, oferują masę atrakcji, co sprawia, że chętnie wybierają je rodziny z dziećmi. Na co warto zwrócić uwagę przeglądając oferty zagranicznych kempingów, by znaleźć ten, który na pewno spełni oczekiwania najmłodszych? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Baseny

To po prostu must have. Na szczęście większość zagranicznych kempingów o standardzie 3 gwiazdek i więcej, posiada już baseny. Warto natomiast zwrócić uwagę na ich liczbę oraz na to, czy są przystosowane do potrzeb dzieci. Ideałem byłoby zarezerwować kemping z płytką laguną, zjeżdżalniami i jeszcze basenem dla dorosłych. Tutaj jednak trzeba się już liczyć ze znacznie wyższymi cenami.

Drzewostan

Niedoświadczeni kempingowicze nie zwracają na to uwagi, tymczasem im starszy jest drzewostan na kempingu, tym po prostu lepiej. Dlaczego? Ponieważ wysokie i rozłożyste drzewa dają cień, który jest niezbędny w okresie nieznośnych upałów. Nowe kempingi, często określane mianem „patelni”, nie gwarantują odpowiedniego komfortu, a wręcz mogą być groźne dla dzieci (udar słoneczny, poparzenia etc.).

Bliskość plaży

Jeśli zamierzacie wybrać się na kemping położony w miejscowości nadmorskiej, to koniecznie zwróćcie uwagę na odległość do plaży. Uważajcie na zapewnienia, że kemping znajduje się bezpośrednio przy plaży. Choć może to być prawda, to niekoniecznie taka plaża nadaje się dla dzieci – warto to sprawdzić na mapach Google. Z kolei dochodzenie do ładnej plaży przez np. pół godziny jest bardzo męczące, przez co dziecko raczej nie skorzysta z tej atrakcji.

Odległość od domu

To bardzo ważne kryterium, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie fundowaliście dziecku wielogodzinnej podróży samolotem. W takiej sytuacji radzimy, aby mierzyć siły na zamiary i nie wybierać kempingu w bardzo odległym kraju, np. Portugalii czy Hiszpanii. Podróż będzie bardzo męcząca, zarówno dla Was, jak i dla dziecka. Rozsądnym wyborem są natomiast Włochy, do których można się komfortowo dostać w ciągu 12-16 godzin jazdy samochodem (zależy, skąd startujecie).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.