Wakacyjny wyjazd do hotelu Spa w górach

Maciej Piwowski
31.05.2019

Większość z nas ma już urlopy zaplanowane - niektórzy decydują się na zagraniczne wycieczki, inni na rodzinne wyprawy w naturę. Jednak nie wszyscy mogą takie sprawy przygotować z wyprzedzeniem. Wymagająca praca i brak pewności, kiedy uda się wziąć wolne sprawiają, że trzeba czekać na ostatnią chwilę w napięciu i zniecierpliwieniu. Dla takich osób najlepszym pomysłem jest wyjazd podczas którego będą mogły wypocząć, zrelaksować się i przebywać na łonie natury. Doskonałym pomysłem jest wybór hotelu Spa w polskich górach.

Powietrze i widoki

Świeże i czyste powietrze oraz niesamowite widoki - to czeka na nas w polskich górach. Podróżujący z rodziną lub znajomymi z pewnością chętnie wybierają turystyczne miasta, jednak nie dają one zbyt wielu okazji i możliwości do wyciszenia się i relaksu. Dlatego lepiej zdecydować się na wyjazd w mniej uczęszczaną okolicę, która jednocześnie będzie oferować możliwości spędzenia wolnego czasu w lokalnych atrakcjach i na górskich wyprawach. Warto zdecydować się na Wisłę, która jest perełką Beskidu Śląskiego.

Kojąca zieleń

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że Wisła przylega do Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. To piękne tereny, które pozwalają odetchnąć pełną piersią i oddalić się na chwilę od cywilizacji i męczącego zgiełku miast. Na terenie Parku można wybrać się na Baranią Górą, lub Pasmo Czantorii, jeśli jesteśmy na siłach na dalsze wędrówki. Jeśli wolimy łagodniejsze trasy, możemy wybrać spośród wielu ciekawych szlaków, na których można podziwiać piękne widoki i lokalną naturę.

Wisła - co warto zobaczyć?

Zatrzymując się w Wiśle warto poznać jej najważniejsze atrakcje. To miasto nie jest stricte turystyczne w tym sensie, że nie przyciąga tysięcy turystów w sezonie letnim i zimowym. Jednak nadal jest to bardzo interesujące miejsce, które warto poznać bliżej podczas pobytu. Zachęcamy do wizytu w Muzeum Beskidzkim oraz kościele Znalezienia Krzyża Świętego. Interesujący jest także ponad stuletni pałacyk myśliwski znajdujący się w samym centrum. Wielbiciele sportu z pewnością będą chcieli zobaczyć także muzeum poświęcone polskiemu skoczkowi Adamowi Małyszowi, w którym można obejrzeć wiele jego trofeów.

Hotel ze Spa

Planując swój wyjazd warto wybrać hotel, który zadba o nasz komfort i dobre samopoczucie. Świetnym wyborem będzie Hotel Vestina - hotel Spa w Wiśle, w którym można oddać się relaksowi w saunie, grocie solnej czy jacuzzi, a także zadbać o swoje ciało i sylwetkę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.