Wakacje w Marsa Alam - relaks i raj dla nurków

Andrzej Winnicki
19.10.2020

Marsa Alam to niezwykłe miejsce. Plaże, lazurowa woda oraz przepiękne rafy koralowe przyciągają turystów z całego świata.

Marsa Alam

Egipt jest popularnym kierunkiem wakacyjnym. Cieszy się on niezwykłą popularnością ze względu na wysoką temperaturę, która utrzymuje się przez wszystkie miesiące. Suchy klimat podzwrotnikowy gwarantuje aż 300 słonecznych dni w ciągu roku. To orientalna destynacja dla miłośników plażowania, ale nie tylko. Turyści lubiący zwiedzać i eksplorować nowe kultury i miejsca będą równie zachwyceni magią orientu.

W Egipcie znajduje się kilka luksusowych kurortów turystycznych, a jednym z nim, szczególnie wartym uwagi jest Marsa Alam. Marsa Alam leży nad morzem czerwonym i zawdzięcza swoją niezwykłość bardzo bogatą fauna i florą występującą w tym regionie morza. Barwne rafy koralowe oraz ryby różnych gatunków, które można podziwiać przez cały rok w wodach basenu morza Czerwonego, przyciągają do Marasa Alam miłośników nurkowania z całego świata. Osoby, które marzą o nurkowaniu, ale jeszcze nie mają doświadczenia, mogą skorzystać z ogólnodostępnych szkół nurkowych i odkrywać tą wspaniała pasje w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Bardzo rozległe, tęczowe rafy koralowe są główną atrakcją tego miejsca. Marsa Alam zalicza się do najbardziej wyjątkowych regionów na świecie. Łączy w sobie nowoczesne, świetnie zagospodarowane kurorty, szerokie plaże, oraz podwodny, fascynujący świat. Nurkując będziemy mieli okazję podziwiać niezliczone ilości korali, ryb i nie tylko. Najbardziej rozpoznawalne miejsca nurkowe w okolicy to Abu Dabab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin House i Rafa Elphistone. Tutejsze rafy koralowe są wciąż nienaruszone, Marsa Alam należy bowiem do dziewiczych i spokojnych miejsc Riwiery Morza Czerwonego. Jest wybierane przez osoby, które stronią od miejsc masowej turystyki. Pojedź do Marsa Alam z oferty ITAKI.

Kurort posiada szeroką ofertę sportów wodnych. Bardzo dobrze rozwinięte ośrodki sportowo-rekreacyjne proponują turystom aktywności z zakresu nurkowania (znajdują się tu liczne szkoły nurkowe), snurkowania, windsurfingu, kitesurfingu czy nart wodnych, a wszystko to niezależnie od pory roku! Marsa Alam szczególnie polecane jest dla osób lubiących aktywny wypoczynek.
Znajduje się tu również szereg rozrywek dla najmłodszych wczasowiczów w postaci parków wodnych i innych atrakcji.

Niedaleko kurortu znajduje się miasteczko o tej samej nazwie Marsa Alam, które prężnie rozwija się od ostatnich lat. Można udać się tam na lokalne bazary, w poszukiwaniu tradycyjnych wyrobów egipskich takich jak biżuteria, dywany, wyrobów ze skóry czy niezwykle aromatycznych przypraw i ziół. Bardzo charakterystycznym produktem są olejki kosmetyczne.

Dla chętnych istnieje możliwość odwiedzenia niezwykłych zabytków kulturowych. Jest wiele propozycji do wyboru. Każdy może dobrać dla siebie coś interesującego według własnych zainteresowań. Proponowane są wycieczki fakultatywne do Luksoru czyli dawnej stolicy Egiptu, odwiedzenia grobowców faraonów czy skalnych świątyń w Abu Simbel, Asuan położonego w bardzo malowniczym odcinku Nilu, Beduińskich wiosek na pustyni czy zwiedzenie El Queseir czyli historycznego miasteczka portowego.
Marsa Alam to miejsce, które jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia dla miłośników nurkowania. Oferuje znacznie więcej atrakcji. To miejsce, które warto odwiedzić więcej niż jeden raz. Sprawdź najnowsze oferty last minute!

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie