Wakacje first minute – sprawdź, dlaczego warto kupić wycieczkę z wielomiesięcznym wyprzedzeniem

Mariusz Siwko
18.08.2017

Taka sytuacja jeszcze kilka lat temu była nie do pomyślenia. Dziś jednak coraz więcej Polaków decyduje się na zakup wycieczki w biurze podróży na wiele miesięcy przed jej terminem. Biura zachęcają do korzystania z tzw. formuły first minute i to działa – nawet kosztem tak popularnej w naszym kraju opcji last minute. Dlaczego warto się zdecydować na bardzo wczesne wykupienie wakacji? Poznaj najważniejsze argumenty.

Bardzo atrakcyjne ceny

Biura chcące jak najwcześniej zapewnić sobie pełne obłożenie wyczarterowanych samolotów, sięgnęły po najprostszy z możliwych sposobów: zaoferowały niskie ceny. Coraz częściej można się spotkać z ofertami gwarancji najniższej ceny, nawet w porównaniu do ofert last minute. Jeśli klient mimo wszystko po czasie znajdzie lepszą ofertę na tę samą wycieczkę w tym samym biurze, touroperator zwróci mu różnicę.

Kusi również elastyczność biur podróży względem płatności. Najczęściej jest tak, że wystarczy wpłacić 5-10% wartości wycieczki, a resztę dopiero na miesiąc przed wyjazdem. To daje poczucie bezpieczeństwa – klienci mniej obawiają się wówczas utraty pieniędzy w razie ogłoszenia upadłości biura podróży.

Większy wybór

Nie oszukujmy się. Wycieczki last minute są dla tych, którzy nie mają sprecyzowanych oczekiwań względem miejsca wyjazdu, klasy hotelu czy różnych udogodnień. Liczy się dla nich wyłącznie niska cena. Poza tym takie osoby mogą sobie pozwolić na wyjazd w dowolnym momencie, bo np. są przedsiębiorcami czy korzystają z elastycznej formy zatrudnienia.

W przypadku osób, które muszą planować urlopy z wyprzedzeniem, a także mają konkretne oczekiwania wobec swoich wakacji, opcja first minute jest znacznie korzystniejsza. W styczniu czy w lutym wciąż jest ogromny wybór ofert dopasowanych do różnych możliwości finansowych. Można więc na spokojnie wybrać wycieczkę, która odpowiada wszystkim członkom rodziny.

Więcej czasu na przygotowania

To ważny argument dla osób aktywnych, które poza leżeniem na plaży chcą też zwiedzić nowe miejsca i poznać obcą kulturę. Wykupując wycieczkę z dużym wyprzedzeniem później można już spokojnie czytać przewodniki, oglądać filmy dokumentalne czy wertować Internet w poszukiwaniu interesujących atrakcji.

Poza tym opcja first minute daje gwarancję spokoju. Nie trzeba się pakować w pośpiechu, w ostatniej chwili organizować opieki nad zwierzakiem i martwić się o to, czy szef udzieli nam urlopu. Dla wielu osób jest to po prostu o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

Oferty first minute pojawiają się w ofertach biur już we wrześniu i w październiku – wtedy wybór jest największy. Jeśli więc nie przeszkadza Ci wizja wykupienia wakacji z blisko rocznym wyprzedzeniem, poważnie weź to rozwiązanie pod uwagę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.