Urlop nad polskim morzem poza sezonem: argumenty ZA

Marek Szydełko
24.12.2020

Polskie wybrzeże Bałtyku kojarzy się nam właściwie tylko z okresem wakacyjnym, kiedy tłumy Polaków ciągną nad morze licząc na dobrą pogodę i… rozsądne ceny. Mało kto natomiast odwiedza nadmorskie miejscowości poza sezonem. Jeśli możesz sobie pozwolić na krótki urlop np. w październiku, listopadzie czy styczniu, to daj szansę rodzimemu Bałtykowi. Dlaczego warto? Oto najważniejsze argumenty.

Dużo niższe ceny

Polskie morze jest drogie? Nie poza sezonem, kiedy większość pensjonatów zawiesza działalność, a sezonowe punkty gastronomiczne się zamykają. Nie oznacza to oczywiście, że trudno będzie znaleźć nocleg czy restaurację. Na pewno natomiast można liczyć na wyraźnie niższe ceny, chociażby w hotelach, które poza sezonem muszą ostro walczyć o gości z konkurencją z południa Polski.

Duży wybór hoteli wysokiej klasy

Już dawno minęły czasy, kiedy nad polskim morzem mogliśmy skorzystać z noclegów jedynie w pensjonatach i na prywatnych kwaterach. Obecnie mamy do dyspozycji ogromny wybór hoteli, w tym luksusowych obiektów ze strefą SPA. Ceny pobytów wyraźnie spadają po sezonie, dzięki czemu można sobie zafundować kilka dni w świetnych warunkach za cenę, jaką latem trzeba byłoby zapłacić w pensjonacie.

Zero tłoku

Dla wielu osób będzie to najważniejszy argument. Spędzanie urlopu nad Bałtykiem latem przypomina koszmar, na co wpływ mają przede wszystkim nieprzebrane tłumy. Jeśli nie znosisz przeciskać się między ludźmi, nie chcesz słyszeć ciągłych wrzasków, płaczu dzieci i soczystych przekleństw „królów wybrzeża”, to polskie morze poza sezonem na pewno Cię miło zaskoczy.

Łatwiejszy i szybszy dojazd

To duży atut z punktu widzenia kierowców, którzy na samo wspomnienie tkwienia w wielogodzinnych korkach na Helu czy w Trójmieście dostają gęsiej skórki. Poza sezonem główne trasy prowadzące do nadmorskich kurortów są znacznie luźniejsze, bo korzystają z nich przede wszystkim lokalni mieszkańcy. Jest więc duża szansa, że uda Ci się dojechać nad morze w takim czasie, jaki przewiduje nawigacja (co w szczycie sezonu jest zwyczajnie niemożliwe).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.