Tanie i atrakcyjne miasta w Europie. Idealne na city break

Krzysztof Jagielski
19.10.2023

Rzym, Paryż, Mediolan, Barcelona – bez wątpienia są to miasta, które warto zobaczyć, o ile ma się odpowiedni budżet. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na spore wydatki na hotel, wyżywienie i podróż, to omijaj te najpopularniejsze miasta szerokim łukiem. Zwłaszcza, że są dla nich atrakcyjne i przy tym znacznie tańsze alternatywy. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Belgrad

Stolica Serbii kojarzy się przede wszystkim z bombardowaniami sił NATO na przełomie XX i XXI wieku. Dziś jest to jednak prawdziwie europejska metropolia, którą zdecydowanie warto zwiedzieć. Do Belgradu można dolecieć lub dojechać własnym autem, na miejscu bez problemu znajdując komfortowy nocleg w naprawdę niskiej cenie.

Tbilisi

Gruzja od lat jest hitem turystycznym, a jej stolica to jedno z najciekawszych miast w szeroko rozumianej Europie. Tbilisi intryguje mariażem socrealizmu i nowoczesności. Wielką wartością te miasta są niezwykle gościnni ludzie. Z punktu widzenia budżetowego turysty zaletą są niskie ceny noclegów.

Skopje

Przenosimy się do stolicy Macedonii, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo wyładniała. Macedonia staje się popularnym kierunkiem turystycznym, szczególnie dla osób, które cenią sobie światowej klasy zabytki oraz piękno przyrody. Przy okazji wizyty w Skopje warto zajrzeć nad zachwycające Jezioro Ochrydzkie.

Ateny

Stolica Grecji i antycznego świata to must see dla fanów historii. Pobyt w Atenach jest przy tym znacznie tańszy niż np. w Warszawie. Powód? Wielki kryzys gospodarczy, jaki od lat toczy Grecję. Dramat Greków jest jednocześnie szansą dla turystów z mniej zasobnym portfelem, aby wreszcie zwiedzić Ateny, z Akropolem na czele.

Ryga

Stolica Łotwy to naprawdę świetny wybór na city break. Miasto wyróżnia się atrakcyjną architekturą, a przy tym wciąż może być uznawane za dość egzotyczny kierunek podróży. Co ważne, z Polski do Rygi można tanio dolecieć samolotem LOT-u, jak i dojechać własnym autem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie