Tajlandia wprowadzi podatek turystyczny

Andrzej Winnicki
04.02.2023

Jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na świecie, cieszący się olbrzymim zainteresowaniem również wśród polskich turystów, planuje wprowadzenie nowego podatku. To żadna nowość, ponieważ Tajlandia zapowiada to już od dłuższego czasu, jednak tym razem plany mają wejść w życie. Podatek turystyczny zacznie obowiązywać od czerwca. Wyjaśniamy, kto go zapłaci.

Ile wyniesie podatek turystyczny w Tajlandii?

Z informacji przekazanych przez władze tego kraju, podatek turystyczny ma wynosić dokładnie 300 THB, czyli około 39 zł po aktualnym kursie. Nie jest to zatem wysoka opłata, ale przy 4-osobowej rodzinie chcącej wypocząć np. na Koh Samui robi się już z tego odczuwalna kwota.

Podatek będzie naliczany każdej osobie przekraczającej granicę tego kraju – mowa o obcokrajowcach. W momencie wylądowania na lotnisku np. w Bangkoku trzeba będzie uiścić opłatę, jednak na razie nie wiadomo, jak zostanie to zorganizowane.

Tajlandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów świata. W 2023 roku władze Tajlandii spodziewają się napływu nawet 25 milionów turystów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie