Szykujesz się na wakacyjny wyjazd z niemowlęciem? Nie zapomnij zabrać tych rzeczy

Maciej Piwowski
30.04.2019

Wakacje z maleńkim dzieckiem nikogo już dziś nie dziwią, a tym bardziej nie szokują. Współcześni rodzice nie chcą rezygnować z wojaży z powodu tego, że właśnie powiększyła się im rodzina. Standardem jest więc widok niemowląt na pokładzie samolotu, a tym bardziej na nadbałtyckich plażach czy nawet tatrzańskich szlakach. Jeśli i Ty szykujesz się do wakacyjnego wyjazdu z niemowlęciem, musisz się dobrze spakować i zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Łóżeczko turystyczne

Od razu wyjaśniamy, że targanie ze sobą łóżeczka turystycznego na drugi koniec świata jest bez sensu. Po co się tak męczyć, skoro na miejscu niemal na pewno uda się wypożyczyć łóżeczko w hotelu czy pensjonacie?

Rada

Fajną alternatywą może być natomiast dmuchane łóżeczko dla malucha, które po napompowaniu zapewnia całkiem wysoki komfort spania (a złożone zajmuje bardzo mało miejsca).

Jeśli jednak planujecie wyjazd samochodem, to warto znaleźć miejsce w bagażniku na łóżeczko turystyczne. Co swoje, to swoje.

Nosidełko/chusta

Super wyposażenie, które na pewno przyda się Wam podczas wyjazdu. Możecie zainwestować w porządne nosidełko, które nosi się jak plecak lub też postawić na zwykłą chustę – ta druga jest jednak mniej wygodna, zwłaszcza w czasie długich wędrówek. Dzięki nosidełku lub chuście jedno z Was zawsze będzie mieć wolne obie ręce, co ułatwi Wam np. przenoszenie bagaży.

Książeczka zdrowia

Niezbędny element wyposażenia rodzinnej walizki! Nawet jeśli dziecko jest okazem zdrowia, to w przypadku takich maluszków sytuacja nagle może się zmienić jak w kalejdoskopie. Wyjeżdżając na wakacje z niemowlęciem, także w Polsce, koniecznie miejcie przy sobie książeczkę, w której będą wypisane szczepienia oraz przebyte choroby czy np. stwierdzone alergie.

Kosmetyki

Niemowlę musi być bardzo dobrze chronione przed promieniowaniem słonecznym – także w pochmurny dzień. Jeśli wybieracie się na południe Europy, a tym bardziej w egzotyczne strony świata, spakujcie krem z wysokim filtrem, krem na odparzenia oraz łagodzącą oliwkę. Przyda się też środek przeciwko komarom, ale tutaj uwaga! Przed zakupem sprawdźcie, czy można go stosować u niemowląt (niestety większość tego typu produktów jest przeznaczona dla dzieci od 3. miesiąca życia).

Własny proszek do prania

Zamiast zabierać ze sobą dziesiątki ubrań na zmianę, lepiej będzie odchudzić bagaż (zwłaszcza, jeśli wybieracie się w podróż samolotem) i spakować do niego odrobinę hipoalergicznego proszku do prania. Pozwoli Wam to szybko uprać ubranka w pensjonacie, hotelu czy nawet strumieniu (takie proszki nie degradują środowiska naturalnego).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.