Próżność do kwadratu. Dziwne zachowania turystów, którzy chcą zdobyć poklask wśród znajomych

Krzysztof Jagielski
11.12.2019

Turystyka to nie tylko świetny sposób na poznanie świata i spełnienie swoich podróżniczych marzeń. Coraz więcej osób wykorzystuje ją do tego, aby wywołać zazdrość u innych, poprawić swoje notowania w towarzystwie czy po prostu zdobyć popularność np. w mediach społecznościowych. Narzędzia do osiągnięcia tego celu bywają bardzo zaskakujące, a wręcz śmieszne. Te najciekawsze wymieniamy w naszym poradniku.

Wakacje w Photoshopie

To sposób z brodą, który jednak nadal działa i jest chętnie wykorzystywany przez próżne osoby potrzebujące się jakoś dowartościować. Zasada jest banalnie prosta. Wystarczy kilka kliknięć myszką w dobrym programie graficznym, aby „przenieść się” na egzotyczną plażę. Brzmi niedorzecznie, ale od takich fałszywych zdjęć aż roi się w mediach społecznościowych.

Podróż z wynajętym „chłopakiem z Instagrama”

Jeden z nowszych sposobów, który jednocześnie jest bardzo skuteczny. O co w nim chodzi? Załóżmy, że młoda, niespecjalnie atrakcyjna dziewczyna, chce koniecznie zdobyć uznanie wśród użytkowników Instagrama. Kupuje bilet np. do Rzymu, gdzie wcześniej umawia się z tzw. „chłopakiem z Instagrama”. To taki współczesny żigolo, tyle że nie oferuje usług seksualnych, a jedynie swoją twarz. Zwykle jest bardzo przystojny, szarmancki i zgadza się na to, aby przez kilka godzin potowarzyszyć klientce.

W tym czasie robi sobie z nią zdjęcia, oprowadza ją po mieście, udaje szaleńczo zakochanego. Klientka płaci i w zamian zyskuje piękne fotki z „narzeczonym”, którymi może się pochwalić przed znajomymi.

Zakup biletów, ale bez wsiadania do samolotu

Tani i skuteczny sposób na to, aby wywołać zazdrość wśród znajomych czy zyskać chwilową popularność w wirtualnym świecie. W dobie tanich linii lotniczych prawie każdy może sobie pozwolić na to, aby kupić bilet na podróż do atrakcyjnego miejsca.

Fortel polega na tym, że osoba chcąca się tylko dowartościować nie wsiada później do samolotu, bo nie stać jej na hotel czy pobyt na miejscu. Wystarczy jej to, że zdjęcia biletów z wyraźnie zaznaczoną destynacją zrobią furorę w mediach społecznościowych.

Wakacje w kraju, ale egzotyczne widoki

Kolejny prosty sposób, który okazuje się być bardzo skuteczny. Polega on na tym, aby wybrać się w jakieś miejsce blisko domu i zrobić zdjęcia pod takim kątem, aby oglądający je mieli wrażenie, że zostały wykonane w egzotycznym zakątku świata. Popularne są chociażby tereny Słowińskiego Parku Narodowego ze słynnymi wydmami, do złudzenia przypominającymi pustynne piaski w Afryce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.