Profesje dla fanów podróżowania! Te zawody pozwolą Ci zwiedzić cały świat

Andrzej Winnicki
19.10.2020

Pasjonujesz się podróżami? Lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym? W takim razie masz naprawdę spore pole do popisu w zakresie rozpoczęcia kariery w zawodzie, który jednoznacznie wiąże się ze zwiedzaniem świata. Szczególnie, jeśli jesteś osobą młodą i nadal możesz sobie pozwolić na przebranżowienie lub uzupełnienie edukacji. Sprawdź, które profesje praktycznie gwarantują Ci realizowanie swojej podróżniczej pasji.

Pilot samolotu pasażerskiego

Od razu warto wyjaśnić, że nie jest to zawód dla każdego. Większość osób starających się o licencję pilota samolotów pasażerskich nigdy tego nie osiąga. Jest to trudna, bardzo odpowiedzialna, ale też dobrze płatna praca, która daje Ci pewność, że będziesz podróżować po świecie z dużą regularnością.

Stewardessa/steward

Tę pracę dostać jest znacznie łatwiej, choć wiele też zależy od kryteriów, jakie ustali konkretna linia lotnicza. Zwykle jednak wystarczy doskonała znajomość języka angielskiego, dobra prezencja oraz uprzejmość – wskazane jest doświadczenie w pracy z ludźmi. Pamiętaj też, że wbrew obiegowej opinii nie jest to łatwa praca. Stewardessa czy steward są narażeni na duży stres i mnóstwo nieprzyjemnych sytuacji – pasażerowie są przecież różni.

Pilot wycieczek

Jeśli masz dużą wiedzę historyczną, świetnie radzisz sobie z zapamiętywaniem faktów, a przy tym umiesz opowiadać tak, że wszyscy Cię słuchają, to idealnie nadajesz się na pilota wycieczek. Co ciekawe, biura podróży stale szukają osób mogących wykonywać ten zawód, ponieważ pilotów spełniających wymienione kryteria nie ma wcale tak dużo.

Rezydent w biurze podróży

To fajna profesja dla osób, które niekoniecznie mają zobowiązania rodzinne w kraju, są gotowe na nowe wyzwania i chcą okresowo mieszkać w jakimś pięknym czy egzotycznym miejscu. Rezydent opiekuje się turystami w hotelu, jest reprezentantem biura podróży, rozwiązuje różne problemy, załatwia pomoc medyczną czy przyjmuje płatności za wycieczki. Musi być przy tym stale do dyspozycji turystów pod telefonem. W gruncie rzeczy jest to więc dość stresująca i odpowiedzialna praca, ale na pewno bardzo fajna dla pasjonata podróżowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie