Połącz wakacje z pracą – idealne miejsca do pracy zdalnej

Mateusz Rąbalski
26.09.2022

Turystyka zmienia się na naszych oczach. W dobie pandemii narodziło się mnóstwo kreatywnych pomysłów na zwiedzanie świata, spośród których na szczególną uwagę zasługuje tzw. geoarbitraż. W dużym skrócie: jest to łączenia zwiedzania z pracą, poprzez wybieranie sobie takich miejsc, w których koszty życia są porównywalne lub niższe niż w Polsce, za to klimat o wiele przyjaźniejszy. W naszym poradniku znajdziesz listę krajów, które idealnie nadają się do łączenia wakacji z pracą zdalną.

Portugalia

Zaczynamy od dość bliskiego kierunku. Portugalia ma tę zaletę, że przez cały rok jest w niej albo upalnie, albo po prostu ciepło (uwaga tylko na porywisty wiatr na południowym wybrzeżu kraju). To piękne miejsce do życia, gdzie koszty są porównywalne z tymi ponoszonymi w Polsce. W dodatku Portugalia kusi sensownym systemem podatkowym, co jest szczególnie ważne w kontekście zapowiedzianego tzw. „Nowego ładu”.

Cypr

Kolejna propozycja w Europie, która powinna zainteresować fanów słońca oraz osoby nieznoszące polskiej zimy. Na Cyprze jest ponad 300 słonecznych dni w roku i nawet w styczniu czy w lutym temperatury pozwalają spacerować na krótkim rękawku. Kusi również przyjazny system podatkowy oraz bezproblemowy dostęp do szybkiego Internetu.

Tajlandia

Jeśli masz ochotę popracować w egzotycznych stronach świata, to koniecznie weź pod uwagę wyjazd do Tajlandii. Ten kraj kusi nie tylko świetną pogodą i bajecznymi widokami, ale także niskimi kosztami utrzymania. Jest również na tyle rozwinięty, aby nie było problemów z dostępem do Internetu nawet na rajskich wyspach.

Indonezja

Szukasz czegoś jeszcze bardziej egzotycznego niż Tajlandia? Rozważ pracę zdalną w Indonezji, choć niekoniecznie na wyspie Bali. Indonezja z punktu widzenia Polaków jest dość tanim krajem, który oferuje również przepiękne okoliczności przyrody oraz dobrą pogodę przez cały rok.

Turcja

Południowa część kraju może być ciekawą destynacją dla osób, które planują dłuższy wyjazd z Polski, chcą pracować zdalnie, a przy tym sporo zwiedzać. Turcja ma również tę zaletę, że koszty życia są tam nieco niższe niż w Polsce (szczególnie dotyczy to cen nieruchomości). Jeśli nie przeszkadza Ci zgoła inna kultura, to ten kierunek może być całkiem ciekawym pomysłem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.