Pokój z widokiem na… Jak to interpretować?

Mateusz Rąbalski
28.04.2021

Głównym kryterium wyboru hotelu jest oczywiście relacja ceny do standardu pobytu. Hotele funkcjonują w warunkach silnej konkurencji, a to oznacza, że muszą zaoferować swoim gościom coś ekstra. Coś, co przekona ich, że np. warto zapłacić nieco więcej za nocleg. Szczególnie pożądanym bonusem jest atrakcyjny widok z okna na okolicę. Hotele oczywiście oferują pokoje z widokiem, ale jak należy interpretować taką deklarację w opisie?

Pokój z widokiem na morze

W zagranicznych hotelach spotkasz się z opisem „sea view room”. Można się oczywiście spodziewać, że meldując się w takim pokoju będziemy raczyć się fantastycznym widokiem na błękitną wodę czy bajeczną plażę. Uwaga! Taka wizja wcale nie musi się spełnić. Nierzadko okazuje się, że morze faktycznie widać, ale jest to tylko skrawek – resztę przysłania widok innych hoteli czy drzew.

Pokój z widokiem na ogród

Czyli „garden view room”. Część gości szuka właśnie takich pokojów, ponieważ z reguły gwarantują one największy spokój. Podczas gdy większość osób szaleje na basenie czy w barze przy plaży, część ogrodowa pozostaje cicha, co niewątpliwie jest dużym atutem. Poza tym pokój z widokiem na ogród nie powinien się tak nagrzewać – będzie to mieć znacznie w porze letniej, zwłaszcza w gorących krajach.

Pokój z widokiem na basen

Czyli „pool view room”. Pożądany głównie przez rodziny z dziećmi, ponieważ rodzice mogą swobodnie obserwować pociechy szalejące w basenie z balkonu czy po prostu z okna. Pamiętajmy jednak, że pokoje od strony basenu zawsze są najgłośniejsze, co na pewno nie spodoba się rodzicom maluszków. Ponadto przy basenie zwykle działa bar, a więc trzeba się liczyć z tym, że hałasy będą trwać aż do późnych godzin wieczornych.

Pokój z widokiem na góry

„Mountain view room” to fajna propozycja dla osób, które wybierają się do hotelu na narty. Zwłaszcza, jeśli obiekt ten jest położony w bezpośredniej bliskości stoku. Oczywiście w sezonie letnim również można podziwiać góry z okna. Warto przy tym zwrócić uwagę, że w przypadku pokojów z widokiem na góry hotele mają największe pole do naginania faktów.

Hotel położony np. kilkadziesiąt kilometrów od szlaków górskich także będzie oferować widok na wzniesienia. Pytanie brzmi, czy tego właśnie oczekują goście? Niech nie zwiedziecie Cię informacja o pięknym widoku z okna. Zawsze należy się upewnić, że lokalizacja hotelu Ci odpowiada.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie