Podobał Ci się „Wiedźmin” Netflixa? Zaplanuj wycieczki do miejsc, w których kręcono sceny serialu

Mariusz Siwko
17.06.2020

Związki popkultury z turystyką są dziś bardzo silne. Wystarczy spojrzeć, jak gigantyczny wzrost liczby odwiedzin zanotowała chociażby Islandia po sukcesie serialu „Gra o tron”. Czy podobnie będzie z lokacjami, w których kręcono sceny do „Wiedźmina” Netflixa? Tego na razie nie wiemy, choć można podejrzewać, że widzowie, którym ta adaptacja przypadła do gustu, wezmą miejsca kręcenia scen pod uwagę przy planowaniu swoich podróży. Choć mogłoby się wydawać, że skorzysta na tym Polska, to w rzeczywistości raczej nie spijemy tej śmietanki. Twórcy serialu – głównie z przyczyn finansowych – wybrali inne lokalizacje. Jakie? To zdradzamy w naszym poradniku.

Węgry

To właśnie ten kraj przejął rolę Polski w serialu Netflixa. Węgry zaoferowały twórcom znacznie korzystniejsze ceny za wynajęcie planu zdjęciowego, dlatego polscy widzowie muszą się pogodzić z tym, że uroki naszego kraju „zagrały” plenery węgierskie. A konkretnie?

Gros scen kręcono w Budapeszcie. Chcąc poczuć się niczym serialowy Wiedźmin, trzeba więc odwiedzić między innymi zamek Valdahunyad, który jest dostępny dla turystów zupełnie bezpłatnie. No chyba, że ktoś zechce zajrzeć do Muzeum Rolnictwa – wtedy trzeba zapłacić za bilet 1600 forintów.

Ponadto w serialu „zagrały” inne węgierskie lokacje, jak zamek Tata czy zachwycająca formacja skalna Szelim Barlang.

Polska

A jednak twórcy „Wiedźmina” postanowili nakręcić kilka scen w naszym kraju. Skromne epizody zaliczyła wieś Rabsztyn położona w Małopolsce. Polscy widzowie z pewnością rozpoznają także ruiny zamku w Ogrodzieńcu.

Wyspy Kanaryjskie

Sceny do serialowego „Wiedźmina” kręcono na trzech wyspach tego archipelagu, czyli na Gran Canarii, La Gomerze oraz La Palmie. Co ciekawe, twórcy nie zdradzili dokładny lokalizacji, choć można się domyślić, że niektóre zdjęcia nakręcono w lesie Los Tilos, w parku archeologicznym La Zarza oraz w pięknej miejscowości La Cumbertita ze słynnym tarasem widokowym.

Jeśli więc zdjęcia w serialu Cię zachwyciły (co nie może dziwić – są naprawdę dobre), to masz już gotowy plan na najbliższe eskapady. Szczęśliwie w każde z tych miejsc dostaniesz się względnie tanio i szybko.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.