PLL LOT uruchomiły regularne połączenie z Tiraną

Piotr Kowalczyk
14.09.2022

Wakacyjny hit wśród Polaków teraz będzie łatwo dostępny przez cały rok. Polskie Linie Lotnicze LOTR uruchomiły regularne połączenie ze stolicą Albanii, czyli Tiraną. Loty zostały zainaugurowane 2 listopada 2021 roku. Polski przewoźnik liczy na to, że trasa będzie się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród polskich turystów.

Ogromny potencjał albańskiego kierunku

Albania od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych kierunków turystycznych. W 2021 roku pobiła wszelkie rekordy, na co największy wpływ miała oczywiście decyzja tamtejszych władz o niewymaganiu ani testu, ani szczepienia przeciwko COVID-19.

PLL LOT do tej pory obsługiwały wakacyjne połączenie z Albanią. Zainteresowanie było tak duże, że przewoźnik musiał uruchomić dodatkowe rejsy z portów regionalnych, latając do bałkańskiego kraju z Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa oraz Gdańska. W sumie wykonano ponad 300 rejsów do i z Tirany, co jest absolutnym rekordem w historii akcji #LOTnaWakacje.

Przewoźnik dostrzegł więc biznesowy potencjał w uruchomieniu połączenia całorocznego, które zadebiutowało 2 listopada 2021 roku. Do Tirany z Warszawy polecimy 3 razy w tygodniu: we wtorki, w środy i soboty. Co ważne, połączenie będzie obsługiwane do połowy stycznia, później nastąpi krótka przerwa i loty zostaną wznowione na początku marca.

PLL LOT liczą, że połączenie zainteresuje także samych Albańczyków, którzy będą traktować Warszawę, jako port przesiadkowy w drodze do np. Ameryki Północnej – USA i Kanady.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.