Planujesz zagraniczne wakacje w 2020 roku? Lepiej sobie odpuść…

Antoni Kwapisz
11.08.2020

Przykro to pisać, bo w naszej redakcji jest wiele osób, które mają za sobą liczne zagraniczne podróże i raczej nie przywykły do zwiedzania Polski. Mimo to w tym roku musi zwyciężyć zdrowy rozsądek. Jesteśmy w takim okresie, w którym robienie jakichkolwiek dalekosiężnych planów podróżniczych nie ma najmniejszego sensu. Jeśli koniecznie chcesz w tym roku spędzić fajne wakacje, to raczej celuj w Polskę. Jest kilka mocnych argumentów przemawiających za tym, aby jeszcze przez co najmniej 8-10 miesięcy nie planować zagranicznych wojaży. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Realne ryzyko kwarantanny

Nikt chyba nie chciałby, aby po powrocie z wakacji czekała go przymusowa kwarantanna. Natomiast jest to w obecnej sytuacji epidemiologicznej jak najbardziej realny scenariusz. Wyobraź sobie: lecisz np. do Hiszpanii, a po powrocie od razu dostajesz skierowanie na 2-tygodniową kwarantannę. Nie możesz wyjść z domu, iść do pracy, musisz prosić innych o pomoc w np. zrobieniu zakupów. Koszmar. Po co fundować sobie taki stres?

Kwestie zdrowotne

Wspominamy o tym pro forma, bo wiadomo, że wiele osób w ogóle nie przejmuje się konsekwencjami zdrowotnymi „złapania” koronawirusa. Pamiętajmy natomiast, że na całym świecie COVID-19 zabiło setki tysięcy ludzi. Nawet jeśli te dane są lekko naciągnięte i przeszacowane, to i tak mamy do czynienia z realnym zagrożeniem.

To mogą być najgorsze wakacje w życiu

Wystarczy, że po przyjeździe na miejsce okaże się, iż dany kraj wprowadził bardzo ostre restrykcje epidemiologiczne. Przykładowo: hotele muszą wyłączyć z użytkowania baseny, posiłki mogą być serwowane tylko do pokojów, a goście wszędzie muszą chodzić w maseczkach. Nie ma animacji, atrakcje turystyczne są zamknięte, podobnie lokale gastronomiczne. Czy naprawdę o takich wakacjach marzysz?

Zawirowania na rynku lotniczym

To przestroga dla tych, którzy organizują zagraniczne wakacje na własną rękę. Sytuacja branży lotniczej na całym świecie jest katastrofalna. Nawet największe i najsilniejsze linie mogą w każdej chwili upaść czy wprowadzić drastyczne ograniczenia w rozkładach lotów. Bookowanie biletów w takich okolicznościach jest więc co najmniej ryzykowne – zwłaszcza, że zwykle są one bardzo drogie. Pomyśl o tym, ile czasu może Ci zająć odzyskanie pieniędzy – o ile w ogóle Ci się to uda.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.