Pierwsza podróż do Afryki? Te kraje powinny znaleźć się na Twojej liście

Antoni Kwapisz
14.05.2024

Afryka to kontynent, który fascynuje i przyciąga chyba każdego podróżnika. Nie jest natomiast łatwy do zwiedzania na własną rękę. Jeśli planujesz pierwszą wizytę w Afryce, to na dobry początek wybierz kilka krajów, które są relatywnie dobrze zorganizowane pod względem bazy turystycznej. Oto nasze propozycje.

RPA

RPA to jeden z najbardziej rozwiniętych afrykańskich krajów, który oferuje mnóstwo wspaniałych atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia, by wymienić tylko Kapsztad, Johannesburg, a przede wszystkim Park Narodowy Krugera.

Kenia

Kenia jest jednym z najlepszych miejsc na safari, oferując możliwość zobaczeni tzw. „Wielkiej Piątki” (lew, słoń, bawół, leopard, nosorożec) w naturalnym środowisku. Parki narodowe, takie jak Masai Mara i Amboseli, zapewniają niesamowite wrażenia z obcowania z dziką przyrodą.

Maroko

Maroko oferuje bogatą mieszankę kultur, imponującą architekturę i zróżnicowane krajobrazy. Od labiryntu medyn w Fezie i Marrakeszu, przez malownicze góry Atlas, po relaks na plażach Agadiru. Jest to kraj stosunkowo bezpieczny i łatwo dostępny z Europy.

Namibia

Namibia jest znana z niesamowitych krajobrazów i doskonałych możliwości do obserwacji dzikiej przyrody. Pustynia Namib z słynnymi czerwonymi wydmami, Park Narodowy Etosha i przepiękne wybrzeże Atlantyku to tylko niektóre z atrakcji. Namibia jest również uważana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Afryce Subsaharyjskiej.

Botswana

Botswana jest idealnym miejscem dla miłośników natury, oferując jedne z najlepszych safari na kontynencie. Dzięki swojej polityce turystyki niskonakładowej, Botswana zapewnia dobry komfort zwiedzania takich miejsc jak Delta Okavango czy Park Narodowy Chobe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie