Piękne miejsca, które lepiej odwiedzać poza sezonem

Andrzej Winnicki
08.09.2020

Zwiedzanie świata bywa bardzo męczące – szczególnie w szczycie sezonu turystycznego, kiedy to trzeba się przebijać przez tłumy, cały czas pilnować portfela, odstać swoje w korkach, a przy tym nieźle za wszystko przepłacać. Nic dziwnego, że coraz więcej osób z premedytacją planuje sobie urlopy poza sezonem – na przykład jesienią czy wczesną wiosną. Jest mnóstwo miejsc, które najlepiej jest odwiedzić wtedy, gdy panuje w nich znacznie mniejszy ruch, a pogoda nadal dopisuje. Kilka propozycji zebraliśmy w naszym poradniku.

Rzym

Latem oraz wiosną w tym mieście jest tak tłoczno, że nawet wielu Rzymian woli wtedy wyjechać do innych miejscowości i pracować zdalnie. To najlepiej świadczy o poziomie tłumów. Zwiedzanie tego przepięknego miasta w takich warunkach jest dalekie od komfortu. Kiedy zatem warto wybrać się do Rzymu? Idealnym miesiącem jest październik, ewentualnie początek listopada. Nadal jest tam bardzo ciepło, ale już nie upalnie.

Wyspa Bali

Jeśli od dawna marzysz o wyprawie na tę legendarną wyspę, to lepiej nie rób tego w lipcu i w sierpniu. Są to miesiące, na które przypada absolutny szczyt turystyczny (wtedy na Bali mamy porę suchą). Znacznie lepszym pomysłem będzie natomiast odwiedzenie indonezyjskiej wyspy polską jesienią. Nie ma się co bać ulewnych deszczy – trwają one po kilkanaście minut. Natomiast możliwość zwiedzania bajecznego Ubud bez towarzystwa setek tysięcy innych turystów jest bezcenna.

Południowa Tajlandia

Wiele osób sądzi, że do Tajlandii trzeba się wybrać w okresie między listopadem a początkiem marca. Fakt, na przeważającym terytorium tego kraju panuje wtedy pora sucha, ale nie dotyczy to wysp wysuniętych najbardziej na południe – na przykład Koh Samui czy Koh Pangan. Tam warto polecieć w okresie polskich wakacji. Turystów będzie znacznie mniej, a rajska pogoda jest gwarantowana.

Barcelona

Jeśli ktoś był w Barcelonie na przykład w lipcu, to z pewnością zaszokował go widok niekończącej się kolejki do największego skarbu tego miasta, czyli świątyni Sagrada Familia. Chcesz ją zobaczyć od środka? W takim razie zaplanuj sobie weekend w urokliwej Barcelonie na przykład w listopadzie czy nawet w grudniu. Będzie dostatecznie ciepło (choć może popadać), ale już bez gigantycznych tłumów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.