Nawigacja w smartwatchu – do czego może Ci się przydać?

Maciej Piwowski
23.01.2024

Współczesne zegarki sportowe i smartwatche coraz częściej są wyposażone w GPS, co z kolei pozwala udostępnić w nich funkcję nawigacji. Jeśli jesteś osoba aktywną, biegasz, spacerujesz czy jeździsz na rowerze, eksplorując nowe tereny, to nawigacja w smartwatchu może Ci się bardzo przydać. Do czego dokładnie? Sprawdź to w naszym poradniku.

Wyznaczanie trasy

To podstawowa funkcja, do jakiej wykorzystasz nawigację w zegarku. Działa to na takiej samej zasadzie jak nawigacja w telefonie. Oczywiście masz do dyspozycji mniejszy ekran, ale dzięki komunikatom głosowym możesz podążać za wskazówkami nawigacji i trzymać się wcześniej ustalonej trasy, co jest bardzo wygodne i pozwala odwiedzić zupełnie nowe miejsca trakcie treningu.

Ustalenie swojej pozycji

Pod tym względem funkcję nawigacji w smartwatchu czy zegarku sportowym można traktować jako formę zabezpieczenia. Mogąc błyskawicznie ustalić swoją pozycję jesteś w stanie np. powiadomić bliskich, że coś Ci się stało i szybko uzyskać pomoc – jest to szczególnie ważne dla osób, które na trening nie zabierają telefonu, a mają zegarek z funkcją SIM.

Orientacja w terenie

Dzięki funkcji nawigacji możesz w ciągu chwili zorientować się, w jakim kierunku podążasz, do której miejscowości się zbliżasz, a to z kolei pozwala lepiej planować dalszą trasę w zależności od aktualnego zmęczenia. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której nie masz już sił by biec czy pedałować na rowerze, a jednocześnie wciąż jesteś daleko od domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie