Najtańsze kierunki na wycieczkę objazdową

Jerzy Biernacki
29.12.2020

Wycieczki objazdowe nie cieszą się dziś tak dużą popularnością, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Turyści zaczęli preferować raczej pobyty stacjonarne i ewentualnie wykupywać pojedyncze wycieczki na miejscu – czy to u rezydenta, czy niezależnych, lokalnych organizatorów. Mimo to w ofertach biur nadal można znaleźć duży wybór wycieczek objazdowych, w tym takich, które są dostępne na niemal każdą kieszeń. Wybraliśmy te najtańsze propozycje, które dodatkowo dają gwarancję zwiedzenia pięknych i bezcennych kulturowo miejsc.

Turcja

To świetny wybór dla osób celujących w wycieczkę objazdową. Tereny dzisiejszej Turcji zaliczamy do kolebki cywilizacji, dlatego nie brakuje tam miejsc godnych odwiedzenia. W dodatku zachęcają ceny, bo za wakacje w formule 1+1, czyli tydzień zwiedzania i tydzień odpoczynku na wybrzeżu zapłacimy nawet poniżej 3000 złotych za osobę.

Egipt

Jeszcze do niedawna była to absolutny numer 1 w kategorii wycieczek objazdowych. Wszystko zmieniło się wraz ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Turyści po prostu boją się wybierać na objazdówki i wolą wypoczywać w pilnie strzeżonych kurortach. Odważni mają jednak w czym wybierać, bo Egipt słynie z zabytków, które warto zobaczyć choć raz w życiu – by wymienić tylko słynne piramidy w Gizie czy figurę sfinksa.

Izrael

Kolejna propozycja z kategorii tych dość ryzykownych, natomiast bez wątpienia wartych umieszczenia na liście idealnych kierunków na wycieczkę objazdową. Izrael to przede wszystkim Jerozolima, której zobaczenie jest wielkim marzeniem niejednego chrześcijanina. Dodajmy do tego Betlejem, jezioro Galilejskie czy Park Narodowy En Gedi, a zyskamy obraz fantastycznego kraju dla fanów zwiedzania.

Włochy

Nie mogło ich zabraknąć na naszej liście, bo to wręcz naturalny kierunek dla każdego, kto marzy o aktywnej wycieczce objazdowej. Włochy mają mnóstwo zabytków, w tym takich, które zajmują kluczowe miejsca w historii naszej cywilizacji. Znamienne jest to, że wycieczki objazdowe są organizowane po konkretnych regionach Włoch – nie dałoby się przecież zwiedzić całego kraju podczas jednej objazdówki.

Jeśli natomiast chodzi o ceny, to nie ma się czego bać. Włochy, choć uchodzą za drogi kraj, są dziś dostępne na przeciętną kieszeń. Dla bezpieczeństwa warto wybrać wycieczkę objazdową ze wszystkimi świadczeniami, w tym biletami wstępu do poszczególnych atrakcji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.