Najdłuższe trasy lotnicze obsługiwane przez tzw. low-costy

Mariusz Siwko
12.09.2019

Tanie linie lotnicze bez wątpienia zrewolucjonizowały branżę turystyczną. Umożliwiły milionom ludzi niedrogie podróżowanie po świecie, ale raczej w obrębie jednego kontynentu. To się powoli zmienia. Tak zwane low-costy coraz częściej oferują podróże na bardzo dalekich trasach. Trudno tutaj oczekiwać wysokiego komfortu, ale za to cena biletu bywa naprawdę zachęcająca. W naszym artykule wymieniamy najdłuższe trasy lotnicze obsługiwane przez tanie linie. Niektóre z pewnością Was zaskoczą!

Londyn-Rio de Janeiro

Nie wszyscy wiedzą, że z Europy można się dostać bezpośrednio do Brazylii na pokładzie samolotu taniej linii lotniczej. Takie egzotyczne połączenie uruchomił przewoźnik Norwegian. Podróż zajmuje ponad 13 godzin.

Londyn-Buenos Aires

Jeśli bardziej niż gorące plaże Rio interesują Was zabytki stolicy Argentyny (i tanga), to również powinniście zwrócić uwagę na ofertę Norwegiana. Norweski tani przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie na trasie z Londynu do Buenos Aires. Podróż będzie męcząca, ponieważ w powietrzu spędza się nawet blisko 14 godzin.

Barcelona-Buenos Aires

To fajna propozycja dla tych, którzy mają dogodne połączenie lotnicze z Barceloną i przed dalszą podróżą chcieliby zwiedzić miasto Gaudiego. Bezpośredni lot z Barcelony do Buenos Aires oferuje taki przewoźnik Level, należący do grupy IAG. Podróż ta zajmie nieco ponad 13 godzin, a odbędziemy ją na pokładzie Airbusa A330-200, czyli niekoniecznie najwygodniejszego samolotu świata (delikatnie pisząc).

Dusseldorf-Bangkok

Czas na naszych zachodnich sąsiadów. Z Niemiec można się łatwo i tanio dostać do stolicy Tajlandii, czyli jednego z najpopularniejszych krajów na turystycznej mapie świata. Trasę z Dusseldorfu obsługuje tani przewoźnik Eurowings. Podróż ta zajmie około 11 godzin i 40 minut.

Berlin-Singapur

Zostajemy w Niemczech, ale przenosimy się na lotnisko Berlin-Tegel, z którego operuje tani przewoźnik Scoot. Ta linia lotnicza proponuje nam połączenie do egzotycznego Singapuru, realizowane na pokładzie Dreamlinera. Bezpośredni lot zajmuje nieco ponad 12 godzin.

Paryż-Reunion

Reunion to dawna francuska kolonia, położona na Oceanie Indyjskim, nieopodal Madagaskaru. W ten egzotyczny zakątek świata można się dostać za pośrednictwem taniej linii lotniczej French Bee, której samolot startuje z lotniska w Paryżu. Cała podróż zajmie około 11 godzin.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.