Najbardziej luksusowe kierunki podróży. Coś dla wymagających!

Mateusz Rąbalski
11.02.2021

Podróżowanie jest dziś dostępne niemal dla każdego. Biura podróży kuszą atrakcyjnymi cenami, dzięki czemu śmiało można znaleźć tygodniowy pobyt w dobrym hotelu i z gwarantowaną pogodą na przykład w Grecji, Bułgarii czy Albanii. Nie brakuje jednak i takich turystów, którzy mają znacznie większe wymagania, celując w luksusowe kierunki podróży. Tutaj także jest w czym wybierać. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Zanzibar

Rajska wyspa należąca w całości do Tanzanii jest fantastycznym kierunkiem podróży dla osób oczekujących luksusu. Znajduje się na niej wiele zachwycających resortów, niemal wszystko jest podporządkowane temu, aby uchylić nieba bogatym turystom, którzy zapewniają mieszkańcom Zanzibaru chleb. Dodajmy do tego krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego i białe jak mąka plaże, a zyskamy obraz świetnego kierunku na luksusowe wakacje.

Okinawa

To wciąż mało znany, ale wyjątkowo ciekawy kierunek. Okinawa nieprzypadkowo jest nazywana „japońskimi Hawajami”. To piękna wyspa, na której można wypocząć w wielkim stylu. Ceny, choć wysokie, nie powinny natomiast stanowić przeszkody dla osób preferujących spędzanie wakacji w luksusie.

Bali

To właściwie synonim raju, choć z powodu natłoku turystów ta indonezyjska wyspa stopniowo zatraca swój naturalny urok. Mimo to nadal warto tam pojechać. Zwłaszcza, że luksus na Bali jest wyjątkowo tani – pobyt w najlepszych resortach jest porównywalny cenowo ze spędzeniem wakacji w zwykłych hotelach w Grecji czy Hiszpanii.

Mauritius

Przepiękna wyspa na Oceanie Indyjskim, która przede wszystkim jest rajem dla fanów snorkelingu i nurkowania. Na Mauritiusie można zaznać luksusu przez wielkie L, zwłaszcza w tamtejszych resortach, które zostały w najdrobniejszym szczególe przygotowane na goszczenie wymagających gości.

Malediwy

Jeśli mówimy o rajskich i luksusowych wakacjach, to zawsze na myśl przychodzą Malediwy. Tamtejsze resorty, z ekskluzywnymi domkami na morzu, to wręcz wymarzony cel dla każdego fana prestiżu oraz bajecznych widoków. Ceny? No cóż – w najdroższych resortach trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych za tygodniowy pobyt.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.