Na camping z przyczepką towarową? To świetny pomysł!

Antoni Kwapisz
26.03.2024

Wakacje na campingu, zwłaszcza z całą rodziną, to z jednej strony super przygoda, a z drugiej niezły problem logistyczny. Jeśli nie masz małego autobusu lub auta dostawczego, to będzie Ci bardzo trudno spakować wszystko do bagażnika, nawet posiłkując się boksem dachowym. Co bardziej doświadczeni już dawno znaleźli na to sposób, po prostu holując za samochodem przyczepkę towarową. Dlaczego warto?

Zero problemów z pakowaniem

Przyczepka towarowa od ręki rozwiązuje problem ograniczonej przestrzeni w bagażniku. Pomieści większość, jeśli nie wszystkie rzeczy, jakie trzeba zabrać na wakacje na campingu. Pozwoli również zrezygnować z boksu dachowego, dzięki czemu w kabinie będzie ciszej.

Można nawet zabrać rowery

Do przyczepki towarowej śmiało zmieszczą się standardowe rowery, na pewno dziecięce. Jeśli więc chcesz zabrać na wakacje na campingu własne rowery, to podpięcie przyczepki wydaje się być bardzo dobrym pomysłem.

Przyczepka towarowa jest lekka

Dzięki temu z jej holowaniem poradzi sobie praktycznie każdy współczesny samochód, nawet napędzany stosunkowo małym i słabym silnikiem. Przyczepki towarowe mają DMC do 750 kilogramów, co nie powinno stanowić wyzwania dla przeciętnego auta osobowego wyposażonego w hak holowniczy.

Na wakacje i tak nie trzeba się spieszyć

Oczywiście holując przyczepkę towarową należy stosować się do ograniczeń prędkości dla zespołów pojazdów i po prostu zwolnić, aby nie dopuścić do ryzyka tzw. wężykowania. Nie jest to wielki problem, w końcu mówimy o wyjeździe na wakacje, na które wcale nie trzeba się spieszyć, doceniając jednocześnie wygodę, jaką daje nam olbrzymia przestrzeń ładunkowa przyczepki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie