Mniej oczywiste powody, by wybrać się w podróż do Australii

Andrzej Winnicki
22.01.2021

Australia jest podróżniczym marzeniem niejednej osoby. Wśród najczęstszych powodów, dla których warto wybrać się na drugi koniec świata, wymienia się przede wszystkim zachwycającą przyrodę, Sydney i świetną pogodę. Australia ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Jeśli nie lubisz oczywistych argumentów, to w naszym poradniku znajdziesz te, o których rzadko się wspomina, natomiast solidnie uzasadniają one zaplanowanie podróży do Australii.

Totalny luz

Domeną Australijczyków jest slogan „No worries”, czyli po prostu – żadnych zmartwień. Jest to wyjątkowo optymistycznie nastawiony do życia naród, co szybko zaczyna się udzielać także turystom. Szczególnie spięci Polacy powinni planować podróż do Australii, bo w tym kraju można się łatwo przekonać, że ciągłe zamartwianie się w gruncie rzeczy nieistotnymi sprawami jest kompletnie bez sensu.

Raj dla nurków i fanów snorkelingu

Australijskie wybrzeże jest nie tylko najdłuższe na świecie, ale także stanowi prawdziwą mekkę dla wszystkich, którym wakacje kojarzą się ze słońcem i plażowaniem. Nieprzypadkowo do tego kraju ciągną tłumy amatorów nurkowania i snorkelingu. Australia ma zachwycające rafy koralowe, w tym oczywiście słynną Wielką Rafę Koralową. Jeśli lubisz podglądać podwodny świat, to trudno znaleźć lepsze miejsce na wypoczynek.

Coś dla tych, którzy nie lubią tłumów

Australia jest ogromnym, a jednocześnie bardzo słabo zaludnionym krajem. Większość mieszkańców gromadzi się w wielkich miastach. Wystarczy jednak wyjechać na prowincję czy w głąb kontynentu, aby przez wiele dni nie spotkać na swojej drodze nikogo. Po Australii najlepiej jest podróżować kamperem lub wynajętym samochodem. Można tam całkowicie odciąć się od cywilizacji, pobyć sam na sam ze swoimi myślami i bez najmniejszego szmeru kontemplować piękno przyrody.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Australia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Napady na turystów zdarzają się sporadycznie, co zachęca do samodzielnego eksplorowania tego ogromnego kontynentu. Jeśli Twoim celem jest przejechanie Australii z północy na południu lub zachodu na wschód, to ryzyko, że spotka Cię coś złego, jest czysto teoretyczne.

Pyszne wino

Australia w ostatnich kilkunastu latach dołączyła do grona najbardziej cenionych producentów wina. Będąc w tym kraju warto wybrać się chociażby do słynnej Doliny Barossa – to blisko Adelajdy, gdzie produkuje się przepyszne, lekkie wino. W dodatku tanie!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie