Męski weekend w Gruzji? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł

Mateusz Rąbalski
15.12.2022

Gruzja to od lat bardzo popularny kierunek podróży Polaków. W większości jednak odwiedzamy ją na minimum tydzień, chcąc jak najlepiej poznać naturalne i kulturowe skarby tego kraju. Okazuje się natomiast, że Gruzja może być super wyborem na męski weekend. Szukasz pomysłu na to, gdzie wyskoczyć z kolegami? Sprawdź, dlaczego warto postawić właśnie na Gruzję.

Szybkie i tanie połączenia lotnicze

Do Gruzji można się dziś dostać z kilku polskich miast, również korzystając z oferty tanich linii lotniczych. Rozkłady są na tyle korzystne, że bez problemu zaplanujecie loty tak, aby spędzić w Gruzji dosłownie kilka dni, zahaczając przy tym o weekend. Ceny biletów zaczynają się już od około 50 złotych w jedną stronę.

Zachwycające góry

Góry to największy skarb Gruzji. Widok Kaukazu jest tak zachwycający, że trudno go nawet opisać. To gratka dla facetów, którzy lubią chodzić po górach, mają już „zaliczone” Tatry i teraz szukają większego wyzwania.

Jest tanio!

Gruzja wciąż jest krajem relatywnie tanim dla Polaków, nawet średnio sytuowanych. Choć ceny usług turystycznych na miejscu drożeją z roku na rok, to wciąż weekend na Kaukazie może być około dwukrotnie tańszy w porównaniu z pobytem w Tatrach. Kwatery o skromnym standardzie za 30 złotych za noc? W Gruzji to naprawdę żaden problem.

Doskonała kuchnia

Gruzińska kuchnia jest dość specyficzna, natomiast na tyle bogata i urozmaicona, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Uwielbiasz mięso, ale Twój przyjaciel jest wegetarianinem? Obaj najecie się do syta w dowolnej gruzińskiej restauracji. W kontekście męskiego weekendu warto również wspomnieć o kwestii alkoholu, z którego dostępnością w Gruzji nie ma najmniejszego problemu – i mówimy tutaj zarówno winie, jak i znacznie mocniejszych alkoholach lokalnych.

Fajna przygoda dla szukających nieoczywistych wrażeń

Choć popularność Gruzji rośnie w zawrotnym tempie, to nadal jest to kraj dość egzotyczny z punktu widzenia mieszkańców zachodniej Europy. Może to być podróż sentymentalna, jeśli pamiętacie lata komuny i transformacji ustrojowej w naszym kraju. Sami Gruzini są bardzo otwarci, a lokalny folklor na tyle interesujący, że z pewnością nie będziecie się tam nudzić.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie