Meksyk jednak wprowadzi pandemiczne restrykcje?

Krzysztof Jagielski
27.12.2021

Meksyk pozostaje jednym z ostatnich krajów na świecie, który wpuszcza do siebie turystów bez żadnych dodatkowych wymagań. Ta polityka jest ostro krytykowana przez inne państwa, natomiast chwalą ją sobie przeciwnicy szczepień oraz osoby podważające zagrożenie ze strony COVID-19. Meksykowi się to opłaciło pod względem finansowym, natomiast luźne podejście do tematu pandemii może się wkrótce skończyć.

Trzeba będzie się zaszczepić lub zrobić test przed podróżą do Meksyku?

Wiele na to wskazuje, ponieważ za takim rozwiązaniem opowiadają się już m.in. lokalne organizacje turystyczne czy meksykański resort zdrowia. Dotychczasowa polityka co prawda przysporzyła Meksykowi turystów, natomiast ma duży wpływ na sytuację epidemiczną w tym kraju. Pod koniec sierpnia 2021 roku liczba notowanych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 20 tysięcy. Szczególnie niepokojące dla branży turystycznej jest to, że gwałtownie przybywa chorych w najpopularniejszych kurortach, m.in. w Cancun.

Dlatego na dniach ma zostać podniesiona kwestia wprowadzenia pewnych ograniczeń dla turystów. Propozycja jest jasna: wjeżdżający na terytorium Meksyku mają okazywać negatywny wynik testu lub certyfikat szczepienia.

Nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy takie zmiany mogą zostać wprowadzone w życie. Ostro sprzeciwia się temu sam prezydent Meksyku. Przypomnijmy, że niedawno z listy krajów bagatelizujących zagrożenie ze strony COVID-19 wyłamała się Albania, która wprowadziła już restrykcje dla podróżnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie