Kraje z najlepszymi kempingami w Europie

Jerzy Biernacki
01.10.2021

Moda na karawaning wcale nie zwalnia. Coraz więcej osób wybiera tę formę spędzenia wakacji, do czego zachęca również świetnie rozwinięta sieć kempingów w Europie. Poszukiwacze ciepła, słońca i rewelacyjnej oferty basenowej na pewno znajdą coś dla siebie, i to wcale nie tak daleko od granic Polski. W naszym poradniku wymieniamy kraje w Europie z najlepszymi kempingami.

Włochy

Absolutna mekka dla fanów kempingów, jak i dla tych, którzy chcą dołączyć do tej grupy. Włochy są pewniakiem, ponieważ to w tym kraju znajduje się najprawdopodobniej najwięcej wysokiej klasy ośrodków kempingowych. Szczególnie polecamy ten kierunek rodzinom z dziećmi – włoskie kempingi słyną z olbrzymiej ilości atrakcji dla najmłodszych, jak również z ciekawych animacji, które pozwolą rodzicom trochę odpocząć. 

Chorwacja

Jeśli nie Włochy, to może Chorwacja? Popularny wśród Polaków kierunek turystyczny również ma świetnie rozwiniętą sieć kempingów, w tym takie perełki, jak uznawany za jeden z najlepszych w Europie Zaton Holiday Resort nieopodal Zadaru. Ceny są nieco wyższe niż we Włoszech, a standard bywa gorszy, dlatego polecamy ten kierunek głównie osobom mającym bliżej do Chorwacji czy po prostu zakochanym w tym kraju.

Francja

Francuskie kempingi wyróżniają się bardzo wysokim standardem. W dodatku można je znaleźć zarówno na południu, jak i północy kraju, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ciekawą opcją może być również kemping w okolicach Paryża – to fajny punkt wypadowy do zwiedzania stolicy Francji.

Słowenia

Kraj do tej pory jeszcze nieodkryty przez Polaków, raczej traktowany, jako tranzyt w drodze do Chorwacji. Warto natomiast dać mu szansę, szczególnie, jeśli szukacie opcji na wypoczynek na kempingu. W Słowenii znajduje się kilka fajnych ośrodków, w tym słynny Terme Catez z ogromnym parkiem wodnym.

Austria

Na koniec propozycja może mniej oczywista, za to na pewno godna rozważenia. Austriackie kempingi nie kuszą tyloma atrakcjami wodnymi, co np. włoskie, natomiast w większości są bajecznie położone. Wypoczynek blisko natury z widokiem na Alpy? Rewelacyjny pomysł!

Jeśli interesują Cię podróżowanie po Polsce to zapoznaj się z artykułem: kempingi w Polsce, którego autorem jest Maciej Straus - przedsiębiorca z branży turystycznej oraz podróżnik w kamperze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie