Koniec wielkiej atrakcji turystycznej? Szykują się przełomowe zmiany w Egipcie

Andrzej Winnicki
24.04.2023

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Podróżnych przyciągają ślady starożytnej cywilizacji, piramidy, ale też fantastyczne plaże i doskonałe warunki do uprawiania snorkelingu. Okazuje się, że Egipt wkrótce może zakazać wielkiej atrakcji, jaką są przejażdżki na wielbłądach. Zapraszamy po szczegóły.

Wielbłądy zostaną zastąpione przez meleksy?

Jak donosi niemiecki „Die Welt”, władze Egiptu planują zakazać turystycznych przejażdżek na wielbłądach. Zakaz będzie obowiązywać w miejscach licznie odwiedzanych przez turystów, a więc m.in. pod piramidami w Gizie.

Powód? Silna presja ze strony organizacji walczących o prawa zwierząt. Wskazują one na problem wyzyskiwania wielbłądów, które często pracują w skrajnie trudnych warunkach, w ogromnym upale, pozbawione dostępu do wody i jedzenia.

Według informacji niemieckiego dziennika zakaz ma zacząć obowiązywać od czerwca 2023 roku. Równolegle władze wprowadzą zakaz organizowania przejażdżek turystycznych wozami i bryczkami zaprzężonymi w konie.

Oczywiście turyści nadal mają być wożeni do największych egipskich atrakcji, jednak już nie z wykorzystaniem zwierząt, a samochodami, busami i wózkami elektrycznymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie