Kiedy warto wybrać się na wczasy all inclusive?

Maciej Piwowski
05.01.2018

Wielu fanom podróżowania opcja all inclusive kojarzy się z świętokradztwem. Taka forma wypoczynku nie ma najlepszej prasy, przez co niektórzy wstydzą się nawet przyznać przed znajomymi, że zdecydowali się wykupić wakacje w luksusowym hotelu z pełnym wiktem i opierunkiem. Prawda jest jednak taka, że wczasy all inclusive czasami mają sens – nawet dla osób, które zwykle spędzają wakacje w zupełnie inny sposób.

Brak czasu

Nie zawsze można znaleźć dość czasu, by samodzielnie zorganizować wspaniałą wyprawę na drugi koniec świata, czy choćby rzut beretem od kraju. Bywa, że nawet zaprawieni podróżnicy mają w danym roku tyle obowiązków na głowie, że zwyczajnie nie są w stanie wygospodarować chwili na bukowanie biletów, hoteli i planowanie atrakcji. Wówczas opcja all inclusive jest najwygodniejsza, bo wszystko załatwia biuro podróży.

Wyjazd z małym dzieckiem

Można zwiedzić cały świat na własną rękę, korzystając z autostopu, śpiąc pod namiotem i kątem u dobrych ludzi, ale gdy zostaje się rodzicem, priorytety nieco się zmieniają. Nie wszyscy chcą od razu zrezygnować z podróżowania. Teraz jednak liczy się przede wszystkim wygoda dziecka. Nie da się ukryć, że wypoczynek w formule all inclusive jest najbardziej komfortowy, szczególnie dla maluszka. Rodzice mogą oddać się leniuchowaniu, mając zapewnioną pomoc rezydenta czy łatwy dostęp do opieki medycznej. Na tym etapie życia jest to bardzo ważne.

Zmęczenie ciężkim rokiem

Padasz na twarz, bo w minionym roku awansowałeś i przybyło Ci służbowych obowiązków? Może właśnie udało Ci się rozwinąć własny biznes? Teraz, gdy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, po prostu nie masz siły, aby wszystko samodzielnie zorganizować. W takiej sytuacji opcja all inclusive będzie naprawdę dobrym pomysłem. Nie przejmuj się, że stracisz „punkty szacunku” wśród znajomych. Masz prawo nie czuć się na siłach, by zaplanować podróż. Od tego właśnie są touroperatorzy.

Okazja cenowa

Wakacje all inclusive kojarzą się z koniecznością poniesienia bardzo dużego wydatku. Tymczasem bywa, że jest to najbardziej opłacalna opcja wyjazdu na zagraniczne wakacje. Biura podróży mogą negocjować najlepsze ceny w hotelach i u przewoźników lotniczych, dlatego naprawdę zdarza się, że wyjazd organizowany na własną rękę nie jest tańszy, a wręcz przeciwnie. Można z tego skorzystać, by niedrogo dostać się na miejsce, zapewnić sobie komfortowy pobyt, a samodzielnie jedynie planować wycieczki.

Nie ma sensu demonizować wakacji all inclusive. Każdy spędza urlop tak, jak chce, biorąc pod uwagę zarówno swoje możliwości finansowe, jak i oczekiwania. Wczasy z biurem podróży mogą być ciekawą alternatywą dla wszystkich – nawet zaprawionych w bojach podróżników.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie