Kiedy europejskie kampingi są najtańsze?

Jerzy Biernacki
28.12.2023

Wakacje na kampingu już dawno przestały być tanią alternatywą dla hoteli. W szczycie sezonu urlopowego mogą być nawet droższe niż wyjazdy all inclusive z biurem podróży. Oczywiście mamy tutaj na myśli te najbardziej efektowne i komfortowe kampingi europejskie. Jeśli chcesz spróbować tej formy urlopowania, a przy okazji nie zbankrutować, to sprawdź, kiedy kampingi w Europie są najtańsze.

Czerwiec

Czerwiec to bardzo popularny termin na odwiedzenie europejskich kampingów we Włoszech czy w Chorwacji. Pogoda jest już dobra, woda ciepła, rozpoczynają się animacje, czynne są wszystkie atrakcje dla dzieci, a ceny nie przerażają – są niższe od tych wakacyjnych od około 30-40 procent.

Wrzesień

We wrześniu ceny pobytów na europejskich kampingach potrafią gwałtownie spaść o 50-60 procent. Jest to idealny czas na takie wakacje, ponieważ jest znacznie luźniej, taniej, a w krajach południa Europy wciąż upalnie i z ciepłą wodą w basenach oraz w morzu.

Kwiecień

Co prawda wiele europejskich kampingów otwiera się dopiero w maju, jednak niektóre przyjmują gości już w kwietniu. Start sezonu to niepewna pogoda, raczej zimna woda w basenach (chyba, że jest podgrzewana), ale za to bardzo niskie ceny.

Wakacje? Najlepiej początek lipca lub koniec sierpnia

Jeśli możesz pozwolić sobie na wyjazd na europejski kamping wyłącznie w okresie wakacyjnym, to zarezerwuj pobyt albo na przełomie czerwca i lipca, albo pod koniec sierpnia, najlepiej zahaczając jeszcze o wrzesień. Wówczas ceny powinny być znośne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie