JuraPark Solec Kujawski – dlaczego warto się tam wybrać?

Krzysztof Jagielski
14.07.2023

W Polsce jest kilka godnych polecenia parków dinozaurów. Stosunkowo mało znany jest JuraPark w Solcu Kujawskim niedaleko Bydgoszczy. To świetne miejsce dla całej rodziny, w którym można spędzić wiele godzin i nie narzekać na nudę. Dlaczego warto odwiedzić JuraPark Solec Kujawski? Sprawdź te argumenty.

Wszystko w cenie biletu

Wielką zaletą tego parku dinozaurów jest to, że płacąc za bilet (polecamy rodzinny, wypada najkorzystniej) mamy wszystkie atrakcje w cenie wejścia. Nie trzeba już dopłacać za karuzele, dmuchańce, wejście do muzeum czy pokaz filmu o dinozaurach. W wielu innych parkach wygląda to niestety zupełnie inaczej.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych

JuraPark Solec Kujawski jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Dorosłych i nastolatków z pewnością zainteresuje ścieżka edukacyjna, włącznie z imponującymi modelami dinozaurów. Młodsze dzieci wyszaleją się w parku rozrywki. Godny polecenia jest również park miniatur, w którym można podziwiać fantastycznie odwzorowane zamki.

Walor edukacyjny

Wizyta w JuraParku Solec Kujawski ma na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeśli Twoje dziecko interesuje się prehistorią i dinozaurami, to na pewno będzie zachwycone. W parku są nie tylko modele dinozaurów, ale też atrakcyjne muzeum ze skamielinami i innymi śladami obecności wielkich gadów na naszej planecie.

Dogodna lokalizacja

Dojazd do JuraParku Solec Kujawski jest bardzo łatwy, i to z dowolnego regionu Polski. Wystarczy dojechać autostradą A1 do Torunia, następnie odbić na S10 w kierunku Bydgoszczy. Park znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Toruniem a Bydgoszczą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie