Jak zagwarantować sobie dostęp do leżaków przy hotelowym basenie? Sprawdzone sposoby

Jerzy Biernacki
03.10.2022

Leżaki przy basenie hotelowym zwykle są towarem deficytowym – zwłaszcza w mniejszych obiektach. Nic więc dziwnego, że turyści na różne sposoby kombinują, jak tu przechytrzyć innych i mieć pewność, że codziennie będą mogli komfortowo wypoczywać na leżakach. Znany sposób „na ręcznik” jest mało kulturalny, w dodatku wiele hoteli walczy z tym procederem po prostu usuwając ręczniki podczas porannego obchodu serwisowego. Na szczęście jest kilka innych sposobów, które wymieniamy w naszym poradniku.

Wstań wcześniej

Nie ma lepszego i bardziej kulturalnego sposobu. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli scenariusza, w którym wstajesz wcześnie rano, idziesz do basenu i nakrywasz kilka leżaków ręcznikami. Chodzi wyłącznie o to, aby położyć się na leżakach przed wszystkimi. Nie wymaga to wcale ogromnego heroizmu. Z reguły tłok nad basenem zaczyna się robić około godziny 10 rano, dlatego stawiając się tam przed 9 rano już będziesz mieć spory wybór leżaków – bez stresu, kłótni etc.

Zjedz szybko śniadanie

To również dobry sposób na to, aby zagwarantować sobie dostęp do leżaków przy hotelowym basenie, a wcale niewymagający wstawania o świcie. Sprawdź, od której w hotelu są serwowane śniadania – najczęściej między 8 a 10.30. Większość gości schodzi na śniadanie około godziny 9 i poświęca na jedzenie 20-30 minut. Jeśli więc uda Ci się posilić w ciągu 15 minut, to zyskasz sporą przewagę, a nie jest to raczej wielki problem (no chyba, że masz małe dzieci).

Zamień się z kimś innym

Wiele osób w ogóle nie chce zajmować pojedynczych leżaków, ponieważ szukają minimum dwóch położonych obok siebie. Tymczasem biorąc jeden leżak zawsze zyskujesz szansę na to, że ktoś się z Tobą zamieni i wtedy będziesz mieć możliwość wypoczywania obok siebie z partnerką czy partnerem.

Wybierz leżaki w mniej obleganej części basenu

Najbardziej pożądane są leżaki znajdujące się tuż przy niecce basenowej oraz w cieniu. Jeśli natomiast nie przeszkadza Ci ostre słońce, a wręcz stanowi ono dla Ciebie atut, to koniecznie zainteresuj się leżakami zlokalizowanymi w mniej atrakcyjnej – dla większości gości – części basenu. Ocenisz to już pierwszego dnia pobytu. Zapytaj również obsługę, czy nie ma nic przeciwko, abyś zmienił położenie zajętych przez siebie leżaków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie